Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM-ceo Rometty stapt opzij voor Arvind Krishna

31 januari 2020 - 10:34ActueelCarrièreIBMRed Hat
Diederik Toet
Diederik Toet

Ginni Rometty stopt na ruim acht jaar als chief executive officer (ceo) van IBM. Arvind Krishna volgt haar op vanaf 6 april. Daarnaast krijgt Jim Whitehurst, oud-topman van Red Hat, als president een hoge positie bij het techbedrijf.

Rometty gaat vanaf eind 2020 met pensioen en blijft tot die tijd nog bestuursvoorzitter. Ze heeft er dan bijna veertig dienstjaren bij IBM opzitten. Ze trad in 1981 in dienst en werkte zich via verkoop- en marketingfuncties op tot ceo. Die rol nam ze in 2012 over van Sam Palmisano. 

Onder leiding van Rometty (1957) bouwde IBM het portfolio aan clouddiensten uit en werd een deel van de hardwaretak afgestoten aan Lenovo. Mainframecomputers en databasesoftware bleven al die tijd belangrijke onderdelen van het techbedrijf, hoewel er ook aandacht kwam voor nieuwe technologie zoals quantum computing, artificial intelligence en blockchain.

Red Hat

Arvind Krishna is vanaf 6 april 2020 ceo van IBM (foto: IBM)

Arvind Krishna kwam in 1990 bij IBM terecht. Hij wordt vanaf 6 april chief executive officer en neemt dan ook zitting in de raad van bestuur. Krishna is momenteel verantwoordelijk voor de activiteiten op het gebied van cloud- en cognitieve software. Zijn grootste verdienste tot nu toe was het plan om Red Hat in te lijven. Deze aanbieder van zakelijke opensourcesoftware werd in juli 2019 gekocht voor 34 miljard dollar. 

Jim Whitehurst, die tot vorig jaar aan het hoofd stond van Red Hat, wordt vanaf 6 april aangesteld als president van IBM. In deze functie rapporteert hij op uitvoerend niveau rechtstreeks aan bestuursvoorzitter Rometty. De functie van president ligt momenteel nog bij Rometty zelf.

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Virginia Rometty wordt ook voorzitter bij IBM

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    Wie is IBM-topvrouw Virginia Rometty?

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    IBM benoemt Virginia Rometty tot nieuwe CEO

    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM zet alle kaarten op containers en Kubernetes

    ActueelCarrière

    Red Hat kiest Paul Cormier als ceo

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Is er leven na de ondersteuning voor IBM Power7?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs