Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
carriere

Deze vakgebieden kampen met schokkend kennistekort

17 maart 2021 - 07:21ActueelCarrièreGlobal Knowledge
Suzanne Martens
Suzanne Martens

Bijna tachtig procent van de it-beslissers wereldwijd ondervindt een kennistekort binnen de it-afdeling. Het ontbreekt vooral aan cybersecurity-specialisten. Twee op de vijf van de it-beslissers heeft moeite alle kennis aan boord te halen, een stijging van veertig procent ten opzichte van vorig jaar. Dat blijkt uit het 'It Skills and Salary Report' van Global Knowledge.

Het grote kennistekort zit dus in cybersecurity. Dit is volgens het rapport alarmerend, omdat er simpelweg te weinig security-professionals beschikbaar zijn om organisaties, maar ook de kritieke infrastructuur, te beveiligen.

Ook is er sprake van een gering aantal it’ers met verstand van cloud computing. Net geen dertig procent van de it-beslissers zegt moeite te hebben om hier het juiste personeel aan boord te halen. Dit vakgebied ontwikkelt zich sneller dan dat het personeel zich hierin kan (bij)scholen.

Andere vakgebieden waarin het lastig is om gekwalificeerd personeel aan te nemen, is die van data-analyse en big data (22 procent) en kunstmatige intelligentie (ai) en machine learning (19 procent). Vacatures worden niet ingevuld omdat de juiste mensen niet beschikbaar zijn of omdat een organisatie niet voldoende kan betalen.

Gevolgen en oplossing

Het rapport ondervroeg de it-beslissers wat de gevolgen van het kennistekort op de organisatie zijn en hoe zij dit probleem oplossen. Bijna de helft van de it-managers zegt dat het stressniveau bij de medewerkers toeneemt door de skills gap. Daarnaast vinden zij het lastig is opgestelde doelstellingen te behalen en hier de juiste kwaliteit bij te leveren.

De meest populairste aanpak om het kennistekort op te lossen, is door het eigen personeel te trainen (56 procent). Zeventien procent huurt it’ers in en nog eens zestien procent neemt medewerkers aan die wel over de juiste vaardigheden beschikken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Dit zijn de best betaalde it-banen

    ActueelCarrière

    Dit verdient een Nederlandse it’er

    ActueelOnderwijs

    Main biedt developers in spe studiebeurs aan

    Jonge ondernemers studenten
    ActueelCarrière

    Ict’er op hbo- en universitair niveau meest in trek

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs