Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

De Unie vreest opsplitsing van KPN

12 augustus 2013 - 13:12ActueelCloud & InfrastructuurDe UnieKPN
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Vakbond De Unie vermoedt dat de Mexicaanse telecommagnaat Carlos Slim van América Móvil alleen interesse heeft in de mobiele activiteiten van KPN. De vakbond vreest voor opsplitsing, waarbij het vaste net en ‘andere minder waardevolle onderdelen’ zullen worden afgestoten. Dat zei voorzitter Reinier Castelein eerder.

‘Zo’n opsplitsing kan desastreus uitpakken voor de werkgelegenheid in Nederland en voor de kwaliteit van het vaste net’, aldus Castelein. Volgens hem wil Slim KPN en E-plus gebruiken als ‘springplank naar West-Europa’. KPN wil zijn Duitse dochter E-Plus juist verkopen.

Bestuurder Hans de Jong van De Unie noemt de continuïteit van KPN het belangrijkst. Hij vreest daarbij niet dat er werk naar het buitenland verdwijnt. ‘Door een overname kan het bedrijf zelfs verder groeien, er komt toegang tot de internationale markt. We zien hierin ook kansen.’

Hij erkent wel dat het aanbod van América Móvil niet voor iedereen een goede deal is. ‘Voor de aandeelhouders die er al langer in zitten, is dit wat zurig. De Unie hoopt niet dat dit een strijd gaat worden tussen aandeelhouders. De bal ligt KPN.’

Volledige overname

Eerder werd bekend dat het Mexicaanse telecomconcern América Móvil het Nederlandse ict-bedrijf KPN volledig wilde overnemen. Naar aanleiding van de verkoop van het Duitse E-Plus aan het Spaanse Telefónica heeft América Móvil zijn afspraken met KPN opgezegd. Hierin was vastgelegd dat het Mexicaanse bedrijf niet meer dan 30 procent van de aandelen van KPN zou verwerven. Nu deze afspraak van tafel is, heeft América Móvil een bod van 2,40 euro gedaan op alle uitstaande KPN-aandelen.

Meer over

ArbeidsvoorwaardenNetwerkenOvernameTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Strijd
    ActueelCloud & Infrastructuur

    América Móvil wil KPN volledig overnemen

    ActueelCarrière

    Aandeelhouder KPN keurt claimemissie goed

    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN mag 4 miljard euro kapitaal verwerven

    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN stopt met verkoop van Belgische Base

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN overweegt verkoop Duitse E-Plus

    Euro
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Morgan Stanley koopt 10 procent van KPN

    6 reacties op “De Unie vreest opsplitsing van KPN”

    1. Maarten Oberman schreef:
      12 augustus 2013 om 15:49

      Een mens lijdt het meest door het lijden dat hij vreest… Natuurlijk ligt een opsplitsing voorhanden, maar het subsidiëren van het ene deel met het andere is ook een eindige situatie. Trouwens er was toch jaren geleden costbased pricing doorgevoerd o.l.v. de toenmalige OPTA??

      Login om te reageren
    2. Peter knot schreef:
      13 augustus 2013 om 10:59

      Wat een onzin verkoopt de “UNIE” nu weer.
      Het zou beter zijn als zij zich bezighouden met cliëntenbelangen.
      Ik ben al 30 jaar lid, heb 2 x een beroep op de juridische afdeling gedaan echter concrete hulp heb ik nooit ervaren.
      Nu heb ik een WAO uitkering, volgens mij kan de Unie dit weten, is althans medegedeeld, En verder om wordt gewoon het totale contributie bedrag van mij rekening afgeschreven. Een goed contact is echt onmogelijk, de “secretaresse” blok alle contacten ( in de vorm ïs niet aanwezig”)
      Ik blijf alleen lid om toekomstige problemen het hoofd te kunnen bieden, echt niet omdat zij ander hun cliënten staan.

      Login om te reageren
    3. Ruud Mulder schreef:
      13 augustus 2013 om 14:34

      @ Maarten,

      Helemaal eens. Opsplitsen zorgt er voor dat sommige onderdelen veel meer levensvatbaar zullen worden. En dat is natuurlijk positief.

      Echter zullen de zwakkere onderdelen vanzelf afsterven met uiteindelijk toch weer een ontslagronde als logisch gevolg.

      Login om te reageren
    4. Maarten Oberman schreef:
      13 augustus 2013 om 16:02

      @Ruud,

      op zijn zeeuws beter een korte peane….

      Nog beter zou zijn dat de organisatie effectief vernieuwende diensten biedt en zorgt dat ze in de driving seat komen in plaats van gereden te worden zoals nu. 4G is daar wellicht een opening voor, maar dan niet als: meer van het zelfde positioneren.

      Login om te reageren
    5. Ronald schreef:
      14 augustus 2013 om 10:42

      De Unie hoopt niet dat dit een strijd gaat worden tussen aandeelhouders. De bal ligt bij KPN.

      Bij een overname van de aandelen is het toch niet meer dan normaal dat de aandeelhouders proberen een goede prijs voor hun aandelen te ontvangen.

      Login om te reageren
    6. van Zanten schreef:
      14 augustus 2013 om 11:09

      Bij De Unie denkt men dat we nog steeds met een soort staatsbedrijf te maken hebben dat uit één groot geheel bestaat. Dat is al lang niet meer zo en het mobiele deel van KPN heeft ook jarenlang heel autonoom gefunctioneerd. Ook nu werken de verschillende KPN-onderdelen nog zeer zelfstandig dus opsplitsen is ook organisatorisch geen hele grote opgave.

      In Nederland is door politici jaren geleden al het besluit genomen om nationale infrastructuur volledig privaat te maken met weinig invloed vanuit de staat, dit i.t.t. landen als Duitsland, Frankrijk en Spanje. Dat dit niet zo slim is geweest komen een aantal politici (o.a. Vermeend) nu pas achter maar er is geen weg meer terug.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs