Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

NWO steekt 2 miljoen euro in Indiaas ICT-onderzoek

21 juni 2013 - 10:12ActueelData & AINWOTNO
Rik Sanders
Rik Sanders

De Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) gaat Nederlandse en Indiase wetenschappers en bedrijven bij elkaar brengen in een nieuw onderzoeksprogramma voor ict. Het programma wordt gefinancierd door NWO, de Indiase overheid en bedrijven uit de deelnemende Indiase deelstaten. Het onderdeel NWO Exacte Wetenschappen draagt minimaal twee miljoen euro bij. De centrale onderzoeksonderwerpen zijn big data en gaming. Het reeds lopende samenwerkingsprogramma, Indo Dutch Science Industry Collaboration, zoekt overigens nog deelnemers.

India investeert sterk in het ontwikkelen van de ict-sector en is wetenschappelijk gezien een van de opkomende landen. Dankzij de samenwerking verwacht TNO dat zowel India als Nederland profiteren van elkaars kennis. Binnen de samenwerkingsprogramma’s dragen Nederland en India evenveel bij. NWO draagt zorg voor het selecteren van onderzoeksprojecten die binnen dit programma gefinancierd gaan worden. Op deze manier zegt NWO de wetenschappelijk kwaliteit van het onderzoek te kunnen waarborgen.

Financiering

Feestelijke foto na het ondertekenen van het contract tussen NWO en deelstaat Andhra Pradesh. De twee mannen ter linkerzijde zijn: Louis Vertegaal (directeur NWO Exacte Wetenschappen), Ponnala Lakshmaiah (minister van IT van Andhra Pradesh). Rechts staat: Astrid Zuurbier, NWO Manager ICT en de Indiase it-ondernemer Basi Reddy.

NWO en het ministerie van IT van de Indiase deelstaat Andhra Pradesh investeren ieder twee miljoen euro in het programma. Hyderabad, de hoofdstad van Andhra Pradesh, is een van de ict-hotspots van India. Naar verwachting zullen in een later stadium nog twee ministeries van de staat Karnataka (hoofdstad Bangalore) ieder een intentieverklaring met het NWO ondertekenen. Ook hier gaat het om samenwerkingen waarbij elk ministerie twee miljoen investeert, waarbij NWO bij een definitief contract per ministerie twee miljoen euro bijlegt.

Van private partijen wordt verwacht dat zij de bijdragen van de betrokken publieke partijen matchen. Tegenover twee miljoen van NWO en twee miljoen van een Indiaas ministerie staat dus vier miljoen private bijdrage. Concrete afspraken over de uitvoering zullen in een later stadium gemaakt worden.

Ander programma

Met dit programma versterkt NWO de samenwerking tussen India en Nederland op het gebied van it. Het nieuwe element is de bijdrage van de Indiase overheidspartners. In het reeds bestaande programma Indo Dutch Science Industry Collaboration werken wetenschappers zonder overheidssteun samen met bedrijven aan ict-onderzoeken. Dit programma wil de samenwerking tussen onderzoeksinstellingen en private partijen in Nederland en India stimuleren en staat open voor aanvragen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Computerlinguïst Vossen krijgt NWO-Spinozapremie

    Studiebeurs
    ActueelCarrière

    Vijf ICT-onderzoekers krijgen Vidi-beurs NWO

    OpinieCarrière

    Niet alles hoeft naar India

    Succes
    ActueelCloud & Infrastructuur

    NWO: CWI behoort tot wereldtop

    ActueelOnderwijs

    40 miljoen voor ICT-onderzoek en innovatie

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e: 3,7 miljoen voor uitbreiden cleanroom

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs