Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
DDoS-aanval

Ddos-aanvallen zijn onvermijdelijk

27 oktober 2020 - 11:02ActueelOverheidMinisterie van EZKVVD
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Gemiddeld vinden er twee à drie keer per dag ddos-aanvallen plaats op Nederlandse bedrijven. We zullen er mee moeten leven omdat deze sabotagepogingen, waarbij heel veel verkeer naar computernetwerken wordt gestuurd om ze onbruikbaar te maken, niet zijn te voorkomen.

Dat schrijft staatssecretaris Keijzer (Economische Zaken & Klimaat) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze reageert daarmee op vragen van de VVD over de recente ddos-aanvallen op Nederlandse internetproviders zoals Caiway. De intensiteit van ddos-aanvallen neemt al jaren gestaag toe. Keijzer kan niet inschatten wat de economische schade hiervan is. Dit hangt af van de omvang van de verstoring, de duur hiervan en de getroffen diensten.

De Nationale DDoS Wasstraat (NaWas), een non-profit-initiatief om ddos-aanvallen te mitigeren, registreerde vorig jaar 919 aanvallen. Dit is een lichte daling ten opzichte van het aantal aanvallen in 2018, terwijl het aantal deelnemers groeide in dezelfde periode. De laatste maanden is weer sprake van een stijging van het aantal aanvallen. Ook de intensiteit neemt toe. De NaWas heeft negentig deelnemers en beschermt 2,5 miljoen nl-domeinen, ongeveer veertig procent van het Nederlandse internet.

Volgens de staatssecretaris is het wel mogelijk de kwetsbaarheid voor en de impact van ddos-aanvallen te verkleinen. Hierbij is samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven cruciaal, zo laat ze weten. Dit loopt via het Digital Trust Center (DTC) en het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Dit laatstgenoemde centrum draagt met zijn expertise ook bij aan de publiek-private anti-ddos-coalitie en de Information Sharing and Analysis Centers (ISACs). Binnen de ISACs wordt kennis uitgewisseld over onder andere ddos-aanvallen.

Meer over

DDoS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Hack
    ActueelSecurity & Awareness

    Ddos-afperser Fancy Bear weer volop bezig

    Hack
    ActueelSecurity & Awareness

    Ddos-aanvallen stijgen explosief tijdens corona

    DDoS-aanval
    ActueelCloud & Infrastructuur

    AWS doelwit van heftigste ddos-aanval ooit

    DDoS-aanval
    ActueelSecurity & Awareness

    Anti-ddos-coalitie start site over verdedigingsplan

    DDoS-aanval
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Aantal DDoS-aanvallen daalt licht, wel complexer

    politieagent spreekt in meldkamer in portofoon
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Politie waarschuwt via brief kopers van ddos-aanval

    Eén reactie op “Ddos-aanvallen zijn onvermijdelijk”

    1. Jos Visser schreef:
      27 oktober 2020 om 18:50

      Doet u een deur open, dan schopt de staatssecretaris hem even vol in.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs