Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Vasco: Wij zijn 100 procent Diginotar-vrij

05 september 2011 - 12:34ActueelCloud & InfrastructuurDiginotarVasco
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Alle Vasco-producten in de markt zijn '100 procent Diginotar-vrij'. Dat laat de Amerikaanse authenticatieleverancier weten. Vasco Data Security nam in januari 2011 het Nederlandse Diginotar uit Beverwijk over.

'De integratie van de Diginotar-technologie in Vasco's producten stond gepland voor 2012', meldt ceo Kendall Hunt. 'Dat betekent dat alle Vasco-producten die momenteel op de markt verkrijgbaar zijn allemaal 100 procent Diginotar-vrij zijn.'

'Het beveiligingsincident heeft geen gevolgen voor Vasco's Digipass, Vacman en Identikey authenticatie-producten. De technologische infrastructuur van Vasco en Diginotar is volledig gescheiden, wat betekent dat er geen risico is voor infectie.'

Januari 2011: Vasco neemt Diginotar over

In januari 2011 nam de Amerikaanse authenticatieleverancier Vasco Data Security zijn Nederlandse evenknie Diginotar over. Vasco hoopte door de overname vastere voet aan de grond op de Nederlandse en Europese overheidsmarkt te krijgen.

Vasco overwoog een deel van de activiteiten van Diginotar wereldwijd te gaan aanbieden. 'Diginotar is een leverancier van PKI-beveiligde applicaties, voor onder meer elektronische documentondertekening, documentregistratie en documentenopslag. Momenteel worden deze producten voornamelijk op de Nederlandse markt verkocht. Vasco gelooft dat deze applicties mogelijk kunnen worden vermarkt op een wereldwijde schaal.'

Meer over

Authenticatie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    7 reacties op “Vasco: Wij zijn 100 procent Diginotar-vrij”

    1. digitale burger schreef:
      5 september 2011 om 13:17

      Zó, die zit!
      Vasco schrijft Diginotar in 8 maanden alweer af?

      Login om te reageren
    2. Gniffel schreef:
      5 september 2011 om 14:00

      De technologische infrastructuur van Vasco en Diginotar is volledig gescheiden, wat betekent dat er geen risico is voor infectie.

      Hm. Zoiets heb ik eerder gehoord, alleen met andere namen?! Geen handig statement, in de context van Diginotar-gate….

      Login om te reageren
    3. Willem schreef:
      5 september 2011 om 14:06

      Niet alleen het feit dat het heeft kunnen gebeuren maar ook dat Diginotar pas zo laat actie heeft ondernomen, ondergraaft al het vertrouwen in deze onderneming. Als de moedermaatschappij ook nogeens zoveel mogelijk afstand van je neemt, lijkt het me dat het Diginotar merk niet lang meer zal bestaan.

      Login om te reageren
    4. Jack schreef:
      5 september 2011 om 14:19

      DigiNotar afgeschreven? Welnee!

      Vasco spant gewoon een rechtszaak aan tegen die notarissen van wie ze de tent hebben gekocht. Gaat nog meer geld opleveren dan ze hebben betaald!

      Login om te reageren
    5. Emanuel schreef:
      5 september 2011 om 18:40

      Vreemd dat ze woord “infection” gebruiken en niet “contamination”. Is dit middels een Trojan gebeurt of zo?
      Voor de rest een mededeling dat die 2% omzet van Diginotar hun zal boeien…:
      http://www.vasco.com/company/press_room/news_archive/2011/news_vasco_diginotar_statement.aspx

      Login om te reageren
    6. Rob schreef:
      6 september 2011 om 08:46

      NL bedrijven (al dan niet ICT) die door beursgenoteerde Engelse of Amerikaanse bedrijven/investeerders worden overgenomen, hebben slechts 1 doel: Winstmaximalisatie en zsm de investering terugverdienen.

      Alle andere inhoudelijke zaken zijn niet relevant en is totaal geen geld/aandacht voor (c.q. worden als aanvaardbare risico’s beschouwd).

      Vasco neemt in persberichten direct afstand van Diginotar en wijst erop dat dit incident geen/weinig invloed heeft op de winst… De beurs en aandeelhouders gaan blijkbaar voor alles!

      Zie dit als een waarschuwing: doe GEEN zaken met IT-bedrijven dit voor veel geld is gekocht door een UK/US concullega!

      Login om te reageren
    7. Marcus Kool schreef:
      6 september 2011 om 12:54

      Certificate authorities zijn natuurlijk een doelwit van cyberaanvallen omdat hun root-certificaat triljoenen waard is. De melding over het ontbreken van antivirus op hun servers is lachwekkend, maar niet doorslaggevend. Certificate authorities behoren zich natuurlijk heel goed op alle nivo’s beveiligen en dat hebben ze niet gedaan. Vervolgens schrijft de hele wereld diginotar af. terecht. Vasco does slechts de boekhoudkundige afschrijving.
      Tegen Rob zou ik willen zeggen: je bent onterecht bang en realiseert je niet dat alle bedrijven, inclusief Nederlandse, uit zijn op winstmaximalisatie.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Scotty AI

    Scotty AI
    Pijl naar rechts icoon

    The Networkers B.V.

    Een betrouwbaar en veilig netwerk is essentieel in de zorg! (The Networkers B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    Schneider Electric

    Energie-efficiënt, powerdense stadsdatacenter met minimale ecologische impact (Switch Datacenters en Schneider)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Betrouwbare stuurinformatie met een toekomstbestendig dataplatform op Fabric (SABA Adhesives en InSpark)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Schaalbaar AI platform opent nieuwe wereld voor VDL (VDL Digital en InSpark)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Overheid: Diginotar-hack treft e-aangifte niet

    Computable.nl
    Overheid

    Donner laat Diginotar vallen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Vervalst Google SSL-certificaat bij Diginotar

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Amerikaans authenticatiebedrijf koopt DigiNotar

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    DigiNotar introduceert MobilePKI

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Diginotar richt pijlen op overheid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs