Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
jongeren

Rotterdam krijgt zomerkamp voor jonge hackers

13 april 2017 - 14:303 minuten leestijdActueelCarrière
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Securitybedrijven, scholen en hackersgroepen willen aankomende zomer in Rotterdam een initiatief starten dat scholieren, schoolverlaters en gamers de kans biedt om in contact te komen met werkgevers in de ict-security. Cyberwerkplaats, zoals het project is gedoopt, volgt het Franse initiatief École 42, waarbij initiatiefnemers op een rebelse manier inspringen op de stijgende vraag naar specialisten in cybersecurity.

Eén van de initiatiefnemers is Mary-Jo de Leeuw van securitydienstverlener Revnext, Ze vertelt aan Computable dat meer dan dertig publieke en private partijen meewerken aan de eerste editie die deze zomer van start gaat. Het doel is dat het initiatief een landelijk vervolg krijgt met Cyberwerkplaatsen in steden in Nederland.

Voor de eerste editie ligt het streven op ongeveer twintig jongeren. ‘Daarna moet het organisch groeien’, aldus De Leeuw. De eerste Cyberwerkplaats komt in het Rotterdamse WTC-gebouw. Daar moet een plek ontstaan waar jongeren, scholieren, schoolverlaters en gamers allerlei 21-eeuwse vaardigheden worden bijgebracht.
‘Het gaat bijvoorbeeld om het leren hacken van apparaten die verbonden zijn met internet, zoals apparaten van thuis. We willen jongeren die zich anders lopen te vervelen en op de bank hangen een plek bieden’, aldus De Leeuw. Ze heeft onder andere contact met onderwijsinstellingen zoals ROC’s uit de regio. Die adviseren hoe leerlingen die buiten de boot dreigen vallen, zijn te benaderen om deel te nemen aan de Cyberwerkplaats

‘Geen saaie hackatons’

Volgens De Leeuw worstelen bedrijven en overheden met het aantrekken van jonge talentvolle cybersecuritymedewerkers. ‘Dat komt doordat ze simpelweg op de verkeerde plekken zoeken.’

De Leeuw legt uit dat bedrijven en organisaties zich in de zoektocht naar securitytalenten blindstaren op profielen van kandidaten en ‘inspiratieloze’ hackatons. ‘Daarna zeuren ze dat ze niet aan personeel kunnen komen, maar dan snap je de securitywereld gewoon niet.’

Ze stelt dat jongeren soms letterlijk van de straat geplukt, opgeleid en gekoppeld worden aan bedrijven, die hen vervolgens onder hun hoede nemen. ‘Het uitgangspunt van de Cyberwerkplaats is simpel: hack je gek en verdien een werkplek.’

Minecraft

De mede-initiatiefneemster legt uit dat een kandidaat die een game speelt veel van zichzelf laat zien. ‘Als je hen bijvoorbeeld een potje Minecraft laat spelen, dan krijg je ook inzicht in de persoon. Hoe is zijn of haar technisch inzicht? Wie heeft er doorzettingsvermogen? En ga zo maar door. Daar komt geen cv aan te pas.’

Ze vergelijkt de Cyberwerkplaats met een handarbeidlokaal waar deelnemers direct met apparatuur aan de slag kunnen. ‘Hacklab is een betere omschrijving’, verbetert ze zichzelf. 

In de Cyberwerkplaats worden zaken als werving, opleiding, bedrijvenselectie, mentorschap en coaching aan elkaar gekoppeld en daarvoor is een aantal samenwerkingspartners betrokken. Dat is bijvoorbeeld Radically Open Security (ROS). Die pionier in penetratietesten heeft een internationale community opgebouwd en neemt mogelijk een deel van het lesaanbod voor zijn rekening. Het precieze programma moet nog vorm krijgen.  

Cyberwerkplaats

Het Platform Cyberwerkplaats is een publiek-privaat initiatief zonder winstoogmerk dat wordt getrokken door Mary-Jo de Leeuw, partner bij Revnext en voorzitter van Platform internet of Toys). Ook Astrid Oosenbrug (oud-Tweede Kamerlid voor de PvdA, zelfstandig ict-expert en eerder senior systeembeheerder bij XS4ALL) is betrokken. Revnext brengt ook Anouk Vos in, oprichter van Revnext en daarnaast voorzitter van Women in Cyber Security Foundation. Dat is een organisatie die bestaat uit ruim 800 vrouwen die actief zijn in de ict. 

Meer over

Hacking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Beechcraft 200 Super King Air - Zeusch Aviation
    ActueelCarrière

    Leaseweb-oprichter Con Zwinkels eigenaar van ramp-vliegtuigje Southend

    Onited
    ActueelCarrière

    Kort: Nederland hekkensluiter voor tech-vrouwen, overname van Surelock en Rijkswaterstaat draagt it-beheer over

    Ontslag afscheid opstappen
    ActueelSecurity & Awareness

    Eén ciso op zeven wil beroep vaarwel zeggen

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelCarrière

    Veroordeelde ASML-spion overtrad sancties en pleegde computervredebreuk

    AchtergrondCarrière

    OR kritisch, UWV vastberaden: start reorganisatie met ‘Verandermotor’

    2 reacties op “Rotterdam krijgt zomerkamp voor jonge hackers”

    1. Seref Karacali schreef:
      16 april 2017 om 09:16

      Hoe moet ik me aanmelden voor dit kamp? En hoe neem ik contact met jullie op?

      Login om te reageren
    2. Anouk Vos schreef:
      18 april 2017 om 08:46

      Hi Seref,

      De aanmeldingsprocedure is nog niet geopend. Voor meer info kun je contact opnemen via info[@]cyberwerkplaats.nl.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs