Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Hackers publiceren deel broncode Windows 10

26 juni 2017 - 09:14ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft
Christel Dieleman
Christel Dieleman

De broncode van Windows 10, de code die door derden is te gebruiken om naar potentiële kwetsbaarheden in het besturingssysteem te zoeken, heeft enige tijd online gestaan. De Britse krant The Register zegt dat het om 32 terabyte aan code gaat. Website BetaArchive.com spreekt dit tegen en meldt dat het om 1,2 gigabyte zou gaan. Microsoft bevestigt het lek en de echtheid van de getoonde documenten.

Volgens de softwaregigant lijkt het er op dat de code uit het Shared Source Initiative komt, een programma waarmee Microsoft zijn bronmateriaal deelt met computerfabrikanten en andere partners.

Het grootste gedeelte van de code die gelekt is, wordt gebruikt om Windows 10 te laten werken met pc’s. Zo bevat een deel van deze broncodes informatie voor het gebruik van ingebouwde usb-poorten en wifi-netwerken. De codes sturen het hart van het besturingssysteem aan en zijn cruciaal voor het functioneren van Windows 10. Ze zijn bestemd voor Microsoft zelf, hardwarefabrikanten en een selecte groep consumenten.

Arrestatie

Het lijkt er op dat de data vanaf maart gestolen is. De documenten werden in eerste instantie op BeteArchive.com geplaatst, maar zijn inmiddels offline gehaald. Of Microsoft gehackt is of dat cybercriminelen op een andere manier aan de data zijn gekomen, is onbekend.

De BBC meldde afgelopen donderdag dat twee Britten zijn gearresteerd voor hun betrokkenheid bij pogingen tussen januari en maart 2017 om het netwerk van Microsoft te hacken. De twee zouden deel uitmaken van een grotere groep die de software wilde hacken om zo aan consumentendata te komen. Volgens Microsoft is dit niet gelukt, maar is nog onbekend welke informatie mogelijk wel in het bezit van de criminelen is gekomen. Volgens BetaArchive.com staat deze arrestatie los van de gelekte Windows 10-code.

Microsoft Nederland heeft Computable te kennen gegeven geen verdere uitspraken te doen en wil niet ingaan op de arrestatie van de Britten.

Meer over

HackingNetworkingSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Windows 10
    Werkplek & Beheer

    Windows 10 ondergaat tweede grote verbouwing

    startpagina W10
    Overheid

    EU vraagt Microsoft om opheldering privacy Windows 10

    startpagina W10
    Werkplek & Beheer

    Windows 10 krijgt optie voor uitstel updates

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs