Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Onderzoek security

Software Kaspersky onderzocht op Russische invloeden

24 oktober 2017 - 09:08ActueelOverheidKaspersky Lab
Christel Dieleman
Christel Dieleman

Het van oorsprong Russische antivirusbedrijf Kaspersky gaat zijn software laten onderzoeken door externe onafhankelijke partijen. Daarmee hoopt de softwaremaker zorgen over Russische banden weg te nemen.

Dat heeft het bedrijf gisteren, 23 oktober 2017, verteld aan Reuters. De onderzoeken zullen in het eerste kwartaal van 2018 starten. Kaspersky gaat de broncode van zijn software en toekomstige updates beschikbaar stellen voor de ‘bredere beveiligingsgemeenschap’ en andere instanties. Externe bedrijven krijgen ook de gelegenheid om Kaspersky van binnen onder de loep te nemen, om bijvoorbeeld te zien hoe software precies wordt ontwikkeld.

‘We hebben niets te verbergen’, zo stelt voorzitter en ceo Eugene Kaspersky tegen het persbureau. ‘Met deze acties willen we het wantrouwen wegnemen.’ Het bedrijf noemt niet wie de software en nieuwe producten gaan onderzoeken, maar geeft aan dat de onderzoekers hun sporen binnen securitysoftware hebben verdient en in staat zijn om technische audits en kwetsbaarheidtesten uit te voeren. 

Verbod in VS

Aanleiding voor het onderzoek is de recente ontwikkeling waarbij de Amerikaanse senaat vorige maand, september 2017, akkoord ging met een verbod op Kaspersky-software binnen de overheid. De programma’s van Kaspersky werden in juli al van een lijst aanbevolen overheidssoftware gehaald. Het ministerie is bang dat Kaspersky banden heeft met de Russische overheid. Dat zou betekenen dat software mogelijk voor spionage misbruikt kan worden. De regering zou vrezen dat de beveiligingssoftware door de Russen wordt misbruikt.

Het antivirusbedrijf heeft tot nu toe ontkend samen te werken met de Russische overheid. Het besluit van de senaat zou zijn gebaseerd op ‘valse beschuldigingen en onjuiste aannames’, zo stelt Kaspersky. Het bedrijf benadrukt dat 85 procent van de omzet afkomstig is uit andere landen dan Rusland. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Aanval
    ActueelSecurity & Awareness

    Kaspersky laat licht schijnen op malware-landschap

    cybersecurity
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Samenwerking bezorgt Kaspersky Lab nominatie

    Opening
    ActueelSecurity & Awareness

    Kaspersky Lab start MSP-programma

    ActueelOverheid

    Kaspersky stopt samenwerking met Europol

    Verhuizing
    ActueelCarrière

    Kaspersky verhuist naar ’transparant’ Zwitserland

    Cybersecurity geld budget
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kaspersky ontving geheime NSA-malware

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs