Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Kapitaal

Kabinet steekt 133 miljoen in ict huisartspraktijk

02 juli 2018 - 08:09ActueelCloud & InfrastructuurMinisterie van VWS
Zamire Willems
Zamire Willems

Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) stelt 133 miljoen euro beschikbaar voor het versterken van de ict in de huisartspraktijk, de digitale uitwisseling met patiënten en de uitvoering van de nationale onderzoeksagenda huisartsengeneeskunde. Het budget komt bovenop een bedrag van 471 miljoen euro dat de komende vier jaar beschikbaar wordt gesteld voor het versterken van de huisartsenzorg. Minister Bruno Bruins van Medische Zorg en Sport en partijen uit de huisartszorg hebben hierover een onderhandelingsakkoord bereikt.

Met de investering van 471 mijoen euro wordt onder meer de ict-infrastructuur onder handen genomen en kan er meer gebruik worden gemaakt van het zogenoemde e-health, digitale toepassingen in de zorg waar patiënten en artsen via de computer uitslagen communiceren, informatie uitwisselen en diagnoses stellen.

Ook zorgt de financiële impuls voor meer tijd met de patiënt, meer zorg in de avond-, nacht- en weekenduren, het versterken van de organisatiegraad van de eerste lijn en uitbreiding van de zorg voor kwetsbare groepen.

Daling zorgkosten twee miljard euro

In 2019 en 2020 wordt er 2,5 procent en in de jaren 2021 en 2022 wordt er 3 procent toegevoegd aan de budgettaire kaders huisartsenzorg en multidisciplinaire zorg. Reden waarom de uitgaven in een periode van 4 jaar 471 miljoen euro (exclusief loon- en prijsbijstelling) hoger mogen liggen ten opzichte van de verwachte uitgaven in 2018.

Uiteindelijk moeten de hoofdlijnen uit het akkoord, zoals gesloten tussen het ministerie van VWS, de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV), InEen (vereniging van organisaties voor eerstelijns zorg), Patiëntenfederatie Nederland en Zorgverzekeraars Nederland (zn), er voor zorgen dat de totale kosten in de zorg de komende jaren afnemen van tien naar acht miljard euro.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Mobiele zorg m-health
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Huisartsen starten kennisplatform over digitalisering

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs