Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Mobiele zorg m-health

Deventer Ziekenhuis opnieuw ict-partner huisartsen

25 februari 2019 - 09:333 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurFujitsu
Christel Dieleman
Christel Dieleman

Het Deventer Ziekenhuis levert ook de komende vijf jaar het ict-netwerk aan de Huisartsen Coöperatie Deventer en Omstreken (HCDO). Dit betekent dat het ziekenhuis blijft zorgen voor aansluiting van alle huisartsen op een regiobrede ict-infrastructuur. Het ziekenhuis levert het Relined-glasvezelnetwerk van Fujitsu, door henzelf ‘Sallandnet breedband’ genoemd.

Met de overeenkomst levert het hospitaal ook alle computers, kantoorsoftware, helpdesk, internetvoorzieningen en waar gewenst de telefonie voor de huisartsen. Dit laatste gebeurt via een it-telefoniesysteem, dat eenvoudig naar de huisartsenpraktijken kan worden doorgezet. ‘Huisartsen nemen alles van ons af en maken dus ook gebruik van de eigen it-helpdesk van het ziekenhuis. We hebben ook een accountmanager in dienst die specifiek is aangesteld om huisartsen met speciale ict-problemen te helpen’, aldus woordvoerder Erick van Zijl. 

Hij vervolgt: ‘Het betreft een contractverlening van een samenwerking tussen het ziekenhuis en de huisartsen die in 2000 is gestart. ‘We waren destijds het eerste ziekenhuis met een eigen ‘glasvezelregio’; het betreft nu de vierde contractverlening. Bij elke verlening voeren we updates uit en leveren we nieuwe apparatuur aan de huisartsen, zoals nieuwe pc’s.  Ook willen we in de toekomst tegemoet komen aan de wensen van huisartsen en de gewenste technologie verder ontwikkelen. Het gaat dan onder meer op beeldcommunicatie (beeldschermen in de wachtkamer) en gratis wifi voor wachtende huisartsenpatiënten.’

Software

De huisartsen in de regio werken met het Huisartsen Informatie Systeem (HIS) Medicom en krijgen ook het traditionele Microsoft Office-pakket geleverd door het ziekenhuis. ‘Wij werken zelf met HiX en via koppelingen kunnen het ziekenhuis en de huisartsen met elkaar communiceren. Zo kunnen huisartsen lab-aanvragen doen en medicatie aanvragen’, besluit de woordvoerder.

HCDO-voorzitter Otto Quartero over de overeenkomst. ‘De tijd dat we zelf onze ict-infrastructuur regelden met een server in de kelder van het praktijk ligt al ver achter ons. Ik zou er niet meer aan moeten denken om dat allemaal zelf te moeten regelen. Ik houd me liever bezig met de patiëntenzorg. Natuurlijk hadden we ook voor een willekeurige commerciële ict-dienstverlener kunnen kiezen. Maar door het beheer van onze ict aan het Deventer Ziekenhuis uit te besteden, kunnen we veel eenvoudiger en veiliger samenwerken. Denk bijvoorbeeld aan een patiënt waarbij afwijkende uitslagen zijn gevonden. Bij overleg met de specialist kunnen we samen naar de  bevindingen kijken en snel goede afspraken maken over het vervolg.’  

Zorg & ICT

Wilt u alles weten over de laatste digitale ontwikkelingen voor de zorg? Breng dan een bezoek aan Zorg & ICT 2019. De beurs vindt plaats in Jaarbeurs Utrecht van 12 tot en met 14 maart. Registreren kan via de site.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Fujitsu verbindt Deventer Ziekenhuis via netwerk Relined

    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    MedEye helpt Deventer Ziekenhuis met medicatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs