Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Passkeys beschermt niet tegen álle vormen van phishing

06 november 2023 - 10:41OpinieInnovatie & Transformatie
Jelle Wieringa
Jelle Wieringa

De nieuwe technologie passkeys brengt een revolutie teweeg als het gaat om inloggen. Daarmee is eenvoudig en veilig in te loggen op een groeiend aantal websites zonder wachtwoorden te hoeven gebruiken. Hoewel met deze technologie goede bescherming biedt tegen de gevaren van phishingmails, geldt dat niet voor alle vormen van phishing.

Veel burgers gebruiken nog altijd hetzelfde, vaak eenvoudig door criminelen te kraken wachtwoord, op meerdere websites en applicaties. Met behulp van passkeys-technologie is in te loggen door te klikken op een login-bevestigingsbericht, een veegpatroon of het checken van een vingerafdruk via hun eigen smartphone of een ander apparaat. Het is daarom een veiliger alternatief voor het gebruik van wachtwoorden.

Onjuist

Dat het voor cybercriminelen door passkeys-technologie haast onmogelijk wordt om personen op te lichten met phishing-e-mails is evenwel onjuist; de passkeys-technologie is niet bestand tegen alle vormen van phishing. Denk aan phishing-e-mails waarin cybercriminelen zich voordoen als de ceo of een hr-manager van een bedrijf, en in die e-mails hun slachtoffers op dwingende toon verzoeken om zo snel als mogelijk belangrijke informatie te delen of een geldbedrag te storten op een rekeningnummer. Kunstmatige intelligentie helpt cybercriminelen om dit soort e-mails realistisch en geloofwaardig te maken.

Passkeys-technologie heeft een grote potentie om ons beter te beschermen tegen cybercriminaliteit. Zeker als meer websites en online-diensten de technologie omarmen dan nu het geval is. Maar een wondermiddel tegen alle vormen van phishing zal het nooit worden. Daarom is het cruciaal dat we ons bewust zijn van de tactieken die cybercriminelen toepassen om veilig gedrag te kunnen vertonen. Hier rust een belangrijke taak voor werkgevers, die hun werknemers hierover moeten voorlichten.

Meer over

Phishing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Passkeys is sleutel tot veilig inlogproces

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Leiden passkeys ons naar wachtwoordvrije wereld?

    2 reacties op “Passkeys beschermt niet tegen álle vormen van phishing”

    1. dino schreef:
      6 november 2023 om 17:55

      De techinical evanglist die van alles over passkeys predikt behalve wat het is en hoe het werkt.
      Lijkt gewoon een vorm van 2FA
      Op zich mischien juist typisch een evangelist.
      Die leggen niet uit maar leggen op.
      Je moet dit, dat, zus, zo, want er staat iets geschreven.
      Gij zult geen andere login voor Mijn aangezicht hebben.
      Amen.

      Login om te reageren
    2. willem54 schreef:
      21 augustus 2024 om 21:18

      Volgens mij is er nooit beweerd dat Passkeys helpt tegen alle manieren van Phishing. Dit artikel gaat inhoudelijk over Social Engineering, ook dat wordt vaak gezien als een vorm van Phising.
      Door deze zienswijze gaat de schrijver ver bij de technische werking van Passkeys vandaan. Het stelen van inloggegevens zoals gebruikersnamen, wachtwoorden en 2FA codes is nutteloos bij het toepassen van Passkeys door het gebruik van een Public en Private key combinatie.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs