Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Netwerk Uefa maximaal twintig minuten plat

17 juni 2004 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondSecurity & Awareness
Mels Dees
Mels Dees

De ict-afdeling van de Uefa, de Europese voetbalbond, moet tijdens de eindronde van een kampioenschap zijn vaste ict-infrastructuur koppelen aan tijdelijke oplossingen. De bond accepteert daarbij maximaal twintig minuten downtime.

  
Philipp Grivel, it-director van de Uefa, geeft leiding aan een team van meer dan driehonderd ict’ers.
Tijdens de eindronde van het Europees kampioenschap voetbal in Portugal geeft Philipp Grivel, it-director van de Uefa, leiding aan een team van meer dan driehonderd ict’ers, dat is inclusief de medewerkers die zich bezig houden met support of de help desk bemannen. Een substantieel deel van de mensen houdt zich tijdens de drie weken durende eindronde bezig met de beveiliging van de systemen. “De strijd tegen virussen heeft een grote prioriteit”, aldus de Grivel.

Lagen-structuur

De infrastructuur die de Uefa gebruikt is opgebouwd uit drie lagen. Allereerst het netwerk in de tien stadions waar tijdens de eindronde gespeeld wordt. “Dit netwerk bestaat uit een vast gedeelte en een tijdelijk stuk, bijvoorbeeld voor de grote perscentra.” In totaal gaat het daarbij om duizend werkstations, bijna zeshonderd printers/faxen en meer dan vijfhonderd televisies.
Op een hoger niveau in de architectuur wordt gebruik gemaakt van twee datacenters, een tijdelijke in Portugal zelf en het vaste centrum van de Uefa in Londen. De locale systemen in de stadions zijn in staat de benodigde diensten grotendeels zelfte verzorgen, beide centrales dienen in het geval van calamiteiten als back up. Van Linux wordt geen gebruik gemaakt, noch van andere alternatieve systemen. “We werken vooral met producten van Microsoft”, stelt Grivel.
Grivel legt uit dat bij problemen in een stadion het maximaal tien minuten mag duren voor de beslissing genomen wordt of een datacentrum de taken overneemt, en welk centrum dat dan is; het tijdelijke of het vaste in Londen. Voor dit proces staat ook maximaal tien minuten. De bond accepteert dus maximaal twintig minuten downtime.

Kennis in huis

Het project EK 2004 loopt voor veel van de ict-medewerkers tot tien dagen na de laatste wedstrijd. Tot die dag kan ook gebruik gemaakt worden van de speciaal voor het evenement opgezette faciliteiten en beveiliging. De concrete invulling van de ict-architectuur startte twee jaar geleden. “We zijn echter al bezig met een eerste aanzet voor het EK in 2012, terwijl de plannen voor 2008, als de eindronde in Oostenrijk en Zwitserland wordt gespeeld al redelijk uitgewerkt zijn.” Collega’s uit die landen volgen de verrichtingen van Grivels team nauwgezet. Hoewel de Europese voetbalbond onafhankelijk functioneert van de wereld voetbalbond, de Fifa, zijn ook van deze organisatie specialisten aanwezig die zich op de hoogte stellen van het werk van Grivel. “De volgende wereldkampioenschappen worden immers in Europa, in Duitsland, georganiseerd.”
Veel van de medewerkers zijn niet bij de bond in dienst, maar bij de partners of worden op tijdelijke basis ingehuurd. “Wij houden echter niet alleen de supervisie over alles, we zorgen er ook voor dat de kennis bij ons blijft.”
Voor een zelfde opzet wordt gekozen bij het inrichten van de netwerken en de keuze voor de oplossingen. “Eerst kijken we welke ict-partners hun naam verbinden aan het evenement, zoals nu Canon, Benq en Portugal Telcom. Die laatste partij was bijvoorbeeld verantwoordelijk voor de netwerken. Daarnaast huurt de Uefa ook apparatuur in.”< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Meer lezen

    goal
    ActueelCloud & Infrastructuur

    UEFA verlengt ICT-contract met Interoute

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs