Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

VPRO stapt over op Skype for Business

07 december 2015 - 14:103 minuten leestijdAchtergrondCloud & InfrastructuurSkypeVPROWinvision
externe partij
externe partij

Mediaorganisatie VPRO zit midden in de overstap naar Skype for Business als telefonie- en communicatieplatform. Er is al afscheid genomen van de traditionele telefooncentrale en nu gaan de ruim vierhonderd medewerkers gefaseerd over van toestel naar usb-telefoon. De VPRO koos voor Skype for Business vanwege lagere kosten en betere functionaliteiten. Winvision werd geselecteerd als ict-dienstverlener om de overstap te realiseren.

Op het Mediapark in Hilversum huren mediaorganisaties en andere bedrijven de panden veelal inclusief gemeenschappelijke telefoondienst. Inmiddels stappen steeds meer organisaties over op een eigen telefooncentrale. ‘Het is een relatief dure dienst met beperkte mogelijkheden en verouderde techniek’, aldus Mattijs de Ruijter, hoofd ICT & Productiefaciliteiten van de VPRO. Alle reden om op zoek te gaan naar betere alternatieven. ‘Na eigen onderzoek kwamen we uit bij Skype for Business. Dat zou het telefoonverkeer beter en goedkoper maken. Vervolgens hebben we een aantal Microsoft-partners uitgenodigd om een voorstel te doen en daar kwam Winvision voor ons als beste uit.’

Aandacht voor adoptie en gebruik

In juli 2015 startte Winvision en begin november werd het project technisch opgeleverd. November en december worden benut om steeds groepjes medewerkers over te zetten. Winvision levert een bijdrage aan het trainen van medewerkers om ervoor te zorgen dat de nieuwe techniek goed opgepakt wordt.

Het betekent meer dan alleen een nieuw apparaat om te bellen, aldus Mattijs de Ruijter: ‘Er komt meer verantwoordelijkheid bij de medewerker te liggen. Die moet nu bijvoorbeeld inloggen om bereikbaar te zijn. Doet hij dat niet, dan gaat zijn telefoon nooit over. Wij kiezen er bewust voor om niet alles meer centraal voor iedereen te regelen. We geven medewerkers zelf meer keuze en verantwoordelijkheid. Vorig jaar zijn we gestart met choose your own device, nu dus de overstap naar Skype for Business.’

Knooppunt centrales

De VPRO deelt het pand en de gezamenlijke receptie met NTR en BNN/VARA. NTR trekt samen op met de VPRO bij de switch naar Skype. Arjen de Gruijl, projectmanager van Winvision: ‘Bij de receptie ligt dus een belangrijk knooppunt waar de drie afzonderlijke telefooncentrales bij elkaar komen. In de oplossing voor VPRO werken we met Anywhere365 om het telefoonverkeer te regisseren. Anywhere365 biedt onder meer allerlei extra instrumenten om een beller zo snel mogelijk bij de juiste persoon terecht te laten komen. De medewerkers van de receptie zijn ook zeer enthousiast. Ze kunnen nu in agenda’s kijken, de telefoonhistorie zien en heel makkelijk doorverbinden door gesprekken op het scherm naar de ontvanger te slepen.’

Landlijnen in de regiekamer

Per 1 januari 2016 moet iedereen over zijn op Skype for Business. Alleen in de regiekamer blijven nog landlijnen omdat de medewerkers gebonden zijn aan specifieke opname apparatuur. Toch is volgens De Gruijl de gesprekskwaliteit van Skype for Business echt superieur. De Ruijter is tevreden over het project en de samenwerking met Winvision. ‘Voor ons is dit echt een belangrijk project. Communicatie is een levensader voor onze organisatie. We hebben dan ook veel energie gestopt in voorbereiding en begeleiding. Het gaat hier om een samenspel tussen ict en de facilitaire dienst die van oudsher de telefoonzaken regelt. Maar het is goed verlopen en we zien nu al dat Skype for Business ons meer mogelijkheden oplevert en we gaan het zeker ook in de gebruikskosten merken, bijvoorbeeld omdat we af zijn van traditionele telefonieabonnementen. We zijn blij met een oplossing die veel meer bij deze tijd past en een mooie basis is om de communicatiemogelijkheden later verder uit te breiden.’

Meer over

TelecomVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs