Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Vereniging ‘shared services & ict’ in de maak

05 mei 2008 - 09:503 minuten leestijdActueelCarrièreEgem
Rik Sanders
Rik Sanders

Binnen gemeenteland zijn ict-samenwerkingsverbanden gewild. Drie van dit soort allianties en het Ictu-programma Egem iTeams hebben besloten een vereniging op te richten voor directeuren van 'shared services en ict'-organisaties.

Najaar 2008 moet de beroepsvereniging voor directeuren van 'shared services & ict'-organisaties officieel zijn opgericht. Het eerste doel van dit platform is om leden te ondersteunen in hun groei naar volwassenheid door kennis en vraagstukken op het gebied van ict-samenwerking met elkaar te delen. Een ander doel van de vereniging is het bevorderen van samenwerking door kennis en ervaringen beschikbaar te stellen aan potentiële intergemeentelijke coöperaties. Verder wil zij optreden als belangenbehartiger door diverse thema's en vraagstukken rond 'shared services & ict' te adresseren bij gemeentebesturen en landelijke overheid. Ook wil zij op dit terrein symposia organiseren en onderzoek stimuleren.

Verandering

Initiatiefnemers zijn ISZF (Ict Samenwerkingsverband Zuidwest Fryslân), Equalit (de Brabantse gemeenten Hilvarenbeek, Baarle-Nassau, Oosterhout en Oisterwijk) en het Servicehuis ICT Amsterdam. Egem iTeams, het Ictu-programma dat gemeenten helpt bij het digitaliseren van hun diensten, ondersteunt dit initiatief.

Deze vier partijen zien een groeiend aantal gemeenten dat samenwerkt of overweegt te gaan samenwerken op ict-gebied. Redenen zijn een verdere professionalisering van de dienstverlening, het verlagen van de kwetsbaarheid van de organisatie (bijvoorbeeld de krappe arbeidsmarkt) en/of het besparen op de kosten. Vaak vormt de roep om een e-overheid en de daarmee gepaard gaande organisatieverandering de aanleiding om na te denken over een nieuwe opzet van de informatiehuishouding.

Krachten bundelen

Begin maart staken zeven Brabantse gemeenten nog de handen in elkaar op ict-vlak. Boxtel, Haaren, Landerd, Maasdonk, Schijndel, Sint-Michielsgestel en Sint-Oedenrode spraken de intentie uit om zoveel mogelijk zaken samen aan te pakken. Samen met Egem iTeams worden de komende tijd workshops gehouden om te inventariseren welke gemeenten op welke gebieden intensief kunnen samenwerken. Na de zomervakantie neemt het zevental een definitief besluit over de invulling van de alliantie.
Ook bij de gemeenten Deventer en Raalte loopt een haalbaarheidsonderzoek. De twee Overijsselse gemeenten merken dat de druk op de ict-voorzieningen toeneemt door de invoering van de e-overheid. Door ict-taken gezamenlijk uit te voeren willen ze deze druk verlichten. Een projectgroep zou voor 1 april 2008 een voorstel indienen voor een samenwerkingsovereenkomst. Die datum is inmiddels overschreden, laat een woordvoerder van Raalte weten.

Bestuur

De beroepsvereniging wordt toegankelijk voor alle leidinggevenden van organisatievormen waarbij sprake is van een gedeelde dienst ('shared service') of een niet-vrijblijvend samenwerkingsverband op het gebied van ict. De leidinggevenden kunnen zich inschrijven op persoonlijke titel. Het bestuur bestaat uit de oprichtende leden Irene Verschuur (Servicehuis ICT Amsterdam), Willem Zwijgers (Equalit) en Almar Wimer Siebenga (ISZF, voorzitter). Meer info: http://www.egem-iteams.nl/.

Meer over

E-overheidMidoffice

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KING zet in op ICT-samenwerking bij gemeenten

    Computable.nl
    AchtergrondOverheid

    Een dagje uit naar Equalit

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Boxtel haakt af bij ICT-samenwerking

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Loon op Zand sluit aan bij ICT-alliantie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs