Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

CEO Qurius dwingt niemand tot koop aandelen

24 maart 2010 - 13:113 minuten leestijdAchtergrondGovernance & PrivacyAtosErasmus UniversiteitEscadorQuriusRoccade
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Directeur Leen Zevenbergen van automatiseerder Qurius dwong niemand tot de aankoop van aandelen in het bedrijf. Dat zegt hij, nadat bekend werd dat hij samen met 22 managers ongeveer 1,4 miljoen euro in Qurius steekt via de aanschaf van aandelen. De deelnemende directieleden en landenmanagers dragen ieder ongeveer een jaarsalaris bij. Zevenbergen: 'Ik dwing niemand dit te doen. Mijn managers zijn bereid om hun eigen geld in het bedrijf te investeren.'

Is dit een gangbare manier om managers aan een bedrijf te binden?
Bij beursgenoteerde bedrijven zie je deze constructie zelden. De aanschaf van aandelen in het eigen bedrijf zie je vooral bij organisaties die niet aan de beurs genoteerd zijn. Bovendien leggen onze managers eigen geld in. In het bedrijfsleven worden soms bonussen uitgekeerd in aandelen of opties. Maar hier gaat het echt om eigen geld dat de manager in het bedrijf investeert.

Gemiddeld investeren uw managers 61.000 euro. U vraagt een behoorlijke investering.
Onder de investeerders zijn zowel directieleden als landenmanagers en senior-managers. De inleg varieert van 25.000 tot 50.000, 75.000 en 100.000 euro, dat is afhankelijk van het salaris van de manager. Het is een forse investering. Niet iedereen heeft dat bedrag zomaar achter de hand. Er zijn zelfs hypotheken verhoogd om aan de investering deel te kunnen nemen

Waren er ook managers die niet wilden investeren?
Nee. Iedereen die ik vroeg heeft deelgenomen. Ik dwing niemand, het is dus niet zo dat ik mensen wegstuur als ze niet mee willen doen aan de investering.  De managers hebben allemaal met het plan ingestemd.

Wat krijgen ze terug voor de investering?
Deze investering in aandelen is onderdeel van ons internationale leiderschapsprogramma. Voorheen werd de bedrijfsstrategie vooral vanuit Nederland bepaald, maar ik wil juist dat mijn managers zich bemoeien met de koers van het bedrijf. Als we een beslissing nemen dan wil ik dat die gedragen wordt door alle managers en niet van hogerhand wordt opgelegd. Daarnaast delen ze natuurlijk mee in de koers van de aandelen.

Wat gaat u met het extra geld doen?
We willen veel investeren in innovatie en ontwikkeling. Verder kan ik er nog niet al te veel over zeggen. We presenteren onze strategische plannen tijdens de algemene aandeelhoudersvergadering op 29 april 2010.

Aandelen

Qurius geeft 4.729.720 aandelen uit aan het management. Zij investeren gezamenlijk voor 1,4 miljoen euro in het bedrijf. Het gaat om 23 managers, waaronder directieleden, landenmanagers en senior-managers. De aandelen mogen drie jaar niet worden verhandeld.

Zevenbergen zei eerder: 'Ik heb mijn managers om hun persoonlijke verbintenis gevraagd aan mij en aan mijn team. Ik ben er trots op dat zij zich allemaal hebben gecommitteerd met een aanzienlijke persoonlijke investering in het bedrijf.'

Bio

Leen Zevenbergen (1958) is afgestudeerd in bedrijfseconomie en accountancy aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Hij begon zijn loopbaan als accountant maar al vroeg in zijn carrière werd hij ondernemer. Hij richtte diverse bedrijven op, waaronder Bolesian Systems in 1985 en Escador in 2000. Tussendoor vervulde hij management- en directieposities bij Roccade en Origin en werd hij een veelgevraagd spreker en managementcoach.

In 2006 publiceerde Zevenbergen het managementboek 'En nu laat ik mijn baard staan' oover creativiteit en ondernemerschap, gevolgd door ''t Is Groen en Groener wordt het niet' over verandermanagement (2009).

Sinds begin van dit jaar is hij de nieuwe algemeen directeur van ict-dienstverlener Qurius, als opvolger van Fred Hermans.

Meer over

ArbeidsvoorwaardenDiensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Qurius bindt managers met aandelen

    Computable.nl
    AchtergrondSoftware & Development

    Qurius: het ene land is het andere niet

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Qurius is nog lang niet boven Jan

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Qurius vervangt CEO Fred Hermans

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Oude afspraak noopt Qurius tot aandeelemissie

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Qurius wil zich beperken tot kernactiviteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs