Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ctac wil geen powerhouse meer zijn

30 maart 2012 - 15:07ActueelSoftware & DevelopmentCtac
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

De Bossche SAP-dienstverlener Ctac staat bekend om zijn slogan ‘powerhouse’. Die kreet sluit niet meer helemaal aan bij de nieuwe strategie en ambitie van de onderneming, zegt Ctac-ceo Henny Hilgerdenaar in een gesprek met Computable. In de Powerhouse-strategie draaide alles om maximale prestaties van de onderneming. De nieuwe strategie van Ctac staat in het teken van 'enabling your ambition'.

De nieuwe kreet is een boodschap aan klanten, maar vooral ook aan het eigen personeel, zegt Ctac-topman Henny Hilgerdenaar. Het bedrijf is door een reorganisatie halverwege 2011 ingrijpend veranderd. Een complete managementlaag werd weggesneden. Bij de nieuwe structuur en strategie hoort ook een andere denkwijze, zegt Hilgerdenaar.

Die leidt ook tot een andere manier van belonen. Tot voor kort waren de bonussen van het Ctac-management volledig gekoppeld aan de resultaten van het eigen bedrijfsonderdeel. Dat leidde volgens Hilgerdenaar tot de situatie dat onderdelen elkaar beconcurreerden en de samenwerking tegenviel. Binnen de nieuwe strategie zijn de managementbonussen afhankelijk van de prestaties van Ctac als geheel.

De powerhouse-strategie dateert uit 2005. De eerste drie jaar maakte het bedrijf een sterke groei door van een organisatie van honderd medewerkers naar ruim vierhonderd man eind 2008. Toen boekte het bedrijf een omzet van 72,3 miljoen euro. In dat jaar werd de organisatiestructuur zo ingericht dat alle landenorganisaties dezelfde business units kregen: Business Services, MKB, Managed Services en Professional Services.

Verdwenen

De aansturing van de bedrijfsonderdelen en de sales-organisatie werd gedaan door het Ctac-managementteam, dat rapporteerde aan de raad van bestuur. Die tussenlaag is inmiddels verdwenen. Zo is topman Hilgerdenaar naast zijn taken als voorzitter van de tweekoppige raad van bestuur direct verantwoordelijk voor de aansturing van de consultancy-tak van het bedrijf.

Henny Hilgerdenaar

Lees verder over de eerste vruchten van de strategische veranderingen bij Ctac in een uitgebreid interview met Henny Hilgerdenaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    Henny Hilgerdenaar
    AchtergrondSoftware & Development

    Ctac ziet werkelijkheid onder ogen

    CTAC
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Ctac boekt een fors verlies over 2011

    CTAC
    ActueelGovernance & Privacy

    Waarde Ctac daalt met 11,5 miljoen euro

    CTAC
    ActueelCarrière

    Ctac draagt CFO uit vastgoedsector voor

    CTAC
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ctac brengt datacenter onder bij TelecityGroup

    CTAC
    ActueelCarrière

    CFO verlaat Ctac na conflict met RVC

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs