Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

3D-model van plaats delict helpt rechercheur

17 mei 2013 - 08:58ActueelData & AI
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

Een nieuwe methode voor 3D-modellen op basis van video-opnames maakt een volledige reconstructie mogelijk van een plaats delict en produceert automatisch een onderzoekslog, een logboek waarin terug te vinden is aan welke elementen in de ruimte de rechercheur aandacht heeft gegeven.

De methode, ontwikkeld door promovendus Trung Kien Dang van de Universiteit van Amsterdam in samenwerking met het Nederlands Forensisch Instituut (NFI), kan politierechercheurs ondersteunen bij het inventariseren en achteraf analyseren van ruimtes waar een misdrijf is gepleegd. Bovendien kan – met een gebruikersinterface die Dang ontwikkelde – in ruimte en tijd genavigeerd worden door het 3D-model en de onderzoekslog. Dang verdedigt zijn promotieonderzoek op vrijdag 31 mei aan de Universiteit van Amsterdam.

Het resultaat van Dangs onderzoek is een compleet raamwerk op basis van 3D-modellen die het onderzoeken van een ruimte – zoals een plaats delict – verbetert. Zo kan met zijn methode het meten van bepaalde objecten achteraf en buiten de ruimte gebeuren zonder tijdens het opnameproces keuzes te hoeven maken over welke objecten gemeten moeten worden. De methode kan ook worden ingezet voor complexere taken, zoals het toetsen van hypotheses over wat er zich heeft afgespeeld op een plaats delict.

De Amsterdamse onderzoeker combineert videoanalyse en computertechnieken, en ontwikkelde een gebruikersinterface waarmee het mogelijk is om door het 3D-model te navigeren op basis van de automatisch gevonden belangrijke onderdelen in de onderzoekslogs.

Makelaars en bouwinspecteurs

Dang bekeek de mogelijkheden en beperkingen van bestaande methoden, en nam succesvolle onderdelen hiervan op in het nieuwe raamwerk. Daaruit ontwikkelde hij zijn automatische en semi-interactieve methoden. Die lenen zich niet uitsluitend voor gebruik door de politie. Ook voor andere professionals die in hun werk ruimten moeten analyseren – bijvoorbeeld makelaars en bouwinspecteurs – zijn de 3D-modellen en onderzoekslogs geschikt.

Meer over

Business Intelligence

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    CWI en VU optimaliseren politie-inzet

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Politie gaat cybercrime harder aanpakken

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Tijdelijk duo moet ICT bij politie vlottrekken

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Meijboom vertrekt alweer als CIO bij politie

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Politie verdenkt KPN-hacker van meer

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Berucht politiesysteem BVH duikt op in strip

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs