Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ordina en Quint ontkennen aantijgingen Zembla

03 oktober 2014 - 10:263 minuten leestijdActueelOverheidACMGemeente RotterdamINDOrdinaQuint
Rik Sanders
Rik Sanders

Naar aanleiding van de beschuldigingen van het tv-programma Zembla beweren zowel ict-dienstverlener Ordina als adviesbureau Quint niets verkeerd te hebben gedaan. Volgens Ordina komen uit een eerste, intern onderzoek, uitgevoerd door advocatenkantoor De Brauw Blackstone Westbroek, geen onregelmatigheden voor bij twee overheidsaanbestedingen. Quint Wellington Redwood ontkent betrokken te zijn geweest bij de aanbesteding van de IND, waar volgens Zembla handjeklap met Ordina heeft plaatsgevonden.

Volgens Zembla heeft ict-leverancier Ordina in de periode 2005-2010 gefraudeerd met verschillende aanbestedingen van de overheid, waaronder bij de gemeente Rotterdam en het ministerie van Veiligheid & Justitie. Die beschuldiging is gebaseerd op de informatie die het onderzoeksprogramma van de Vara van een klokkenluider kreeg. Die speelde Zembla een USB-stick toe met daarop zo’n honderdduizend e-mails, over adresbestanden en vertrouwelijke bedrijfsplannen, afkomstig van Ordina.

Verweer Ordina

Het beursgenoteerde Ordina, die zijn koers flink onderuit zag gaan vanwege de uitzending, zegt nu in een verklaring dat uit intern onderzoek naar twee aanbestedingsprocedures geen onregelmatigheden zijn voortgekomen. Het bedrijf heeft in de periode juni-juli 2014, naar aanleiding van aanwijzingen van Zembla, dat onderzoek laten uitvoeren door het advocatenkantoor De Brauw Blackstone Westbroek. ‘De raad van bestuur van Ordina heeft op basis van de uitkomsten van het onderzoek van De Brauw Blackstone Westbroek geconcludeerd dat niet is vastgesteld dat er sprake is geweest van onregelmatigheden bij deze twee aanbestedingen’, aldus de ict-dienstverlener.

Momenteel loopt er nog een intern onderzoek naar twee andere zaken, op basis van aanwijzingen van Zembla. In de loop van oktober 2014 worden hiervan de resultaten verwacht. Ordina schrijft in zijn verklaring hierover: ‘Eén van die cases betreft het delen van informatie door een reservist van de landmacht met zijn civiele werkgever Ordina. Dit bericht is eerder deze week door Zembla naar buiten gebracht. Voorlopig onderzoek toont aan dat de desbetreffende communicatie vooraf was afgestemd met vertegenwoordigers van Defensie. Daarnaast is er geen sprake geweest van een commercieel voordeel voor Ordina.’

Verweer Quint

Ook adviesbureau Quint ontkent de beschuldigingen van Zembla. Het adviesbureau beweert zelfs niets met de zaak rond de IND van doen te hebben. Het televisieprogramma stelt in de documentaire ‘Wie is de mol’? dat Quint betrokken zou zijn geweest bij een ‘review’ van een Ordina-offerte aan de IND, terwijl Quint op dat moment de IND adviseerde. ‘Dat klopt niet’, zegt Frank Grift, financieel directeur bij Quint. ‘Het betrof hier een aanbesteding voor een detacheringsmantel. Bij dit soort tenders zijn wij nooit betrokken, want daar ligt voor ons geen toegevoegde waarde. Wel is het zo dat op dat moment een Quint-adviseur de IND ondersteunde bij het geven van juridisch advies over de Europese regelgeving rond aanbestedingen.’

In de jaren ervoor is Quint wel betrokken geweest bij de Indigo-aanbesteding voor een nieuw ict-platform voor de IND. Daarvoor werden onder meer Ordina en Be Informed geselecteerd. ‘Maar’, zegt Grift, ‘dat is een andere zaak. Kennelijk heeft iemand bij Ordina het idee gekregen om ons te benaderen voor de detacheringsmantel maar er is nooit contact geweest. Dat kan ook niet. Dat blijkt ook uit dat onderzoek van De Brauw Blackstone Westbroek. We wachten verder onderzoek van onder andere de ACM dan ook met vertrouwen af.’

Meer over

AanbestedingConsulting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Fraude
    OpinieOverheid

    L’histoire d’O(rdina)

    Onderzoek
    ActueelOverheid

    ACM onderzoekt Ordina-project V&J

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Defensie klaagt Ordina-reservist aan

    Fraude
    OpinieGovernance & Privacy

    ICT-fraude: incident of endemisch?

    ActueelGovernance & Privacy

    V&J vindt ‘intiem contact’ met ICT-partijen nodig

    Handen schudden
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ACM: geen kartelvorming in ICT-sector

    11 reacties op “Ordina en Quint ontkennen aantijgingen Zembla”

    « Oudere reacties
    1. Pascal schreef:
      6 oktober 2014 om 14:38

      Anko, Goede instelling, laten we hopen dat de (mogelijke) excessen tot het verleden behoren.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs