Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Knab introduceert vernieuwde mobile banking apps

Afas Software heeft financiën het best op orde

15 december 2017 - 15:504 minuten leestijdActueelFinanciële dienstverleningAareonAdyenAfasCFI NetherlandsComparexConclusionEurofiberNijkerkProwarenessSalesforceSentiaTamTamVisma RaetVosko Networking
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Afas Software is het financieel krachtigste ict-bedrijf van Nederland. Dit blijkt uit onderzoek van MBCF in opdracht van Computable. Ten opzichte van vorig jaar rukt het bedrijf van de derde plek op naar de hoogste positie – en stoot daarmee Sentia van de troon. Dit bedrijf doet het echter nog steeds goed en neemt in 2017 de tweede plek in. Ten opzichte van de verkiezing van vorig jaar kent de top tien vier nieuwe namen.

Om meer stabiliteit in het financieel onderzoek te creëren, wordt de uitslag sinds vorig jaar bepaald door de financiële resultaten over drie jaar te meten. Hierdoor staan zes bedrijven uit de top tien van vorig jaar ook in deze editie van de Computable 100 bij de hoogste tien. Waar Afas Software en Ultimo Software weten te stijgen, moeten Sentia, Eurofiber en Raet plekken inleveren. De Nijkerk Group met onder andere Vosko neemt opnieuw de vijfde positie in.

Vier bedrijven maken een enorme sprong in de top tien; twee van hen zijn zelfs nieuw in de totale lijst. De nieuwe binnenkomers zijn Prowareness op plek acht en Dept, waar TamTam onderdeel van is, op de negende plaats. Aareon stond vorig jaar nog op plek veertien, maar nestelt zich nu vlak achter de top drie op de vierde positie.

Ook Conclusion maakt een enorme sprong ten opzichte van vorig jaar en stijgt van plek 43 door naar de tiende positie.

Bekijk hier alle resultaten van het financieel onderzoek.

Lees ook het interview met MBCF waarin de cijfers achter het financieel onderzoek geduid worden.

(Deze bijdrage is afkomstig uit Computable Magazine, editie 01/2018.)

Gemist

De jaarplanning voor het financiële onderzoek voor de Computable 100 is strak. Er wordt door MBCF een duidelijk deadline gehanteerd voor het aanleveren van de financiële jaarresultaten. Het komt regelmatig voor dat bedrijven deze deadline niet halen waardoor zij niet op de lijst terug te vinden zijn. De gegevens hebben we achteraf nog wel geanalyseerd en als de volgende bedrijven de deadline wel gehaald hadden, dan zouden zij op de volgende plekken terecht zijn gekomen:

•        Surfnet (4)
•        IS Group (7)
•        Econocom (10)
•        Verizon (15)
•        Keylane (22)
•        Topicus (25)
•        Solvinity (27)
•        Ocom (28)
•        Oxyma (34)
•        Schuuring/Allinq (40)
•        Ortec (44)
•        Ilionx (50)
•        ATS International (61)
•        Xebia (65)
•        OpenLine (66)
•        T-Systems (70)
•        CycloMedia (72)
•        IT Workz (72)
•        Sioux (87)
•        MSI (93)

Verantwoording onderzoek

MBCF Corporate Finance

MBCF werkt alleen met gerapporteerde Nederlandse financiële gegevens van ict-bedrijven over een periode van drie jaar. Omzetgroei, EBITDA-marge en solvabiliteit wegen alle een factor drie, de omzet per medewerker wordt met een factor één gewogen. De financiële eindscore op de lijst is geïndexeerd ten opzichte van de nummer 1 Afas Software. De ondergrens van de omzet voor deelname aan het onderzoek is dit jaar vastgesteld op twaalf miljoen euro.

MBCF begeleidt bij de koop en verkoop van bedrijven en richt zich voornamelijk op de sectoren ict, businessservices, plastics & packaging, food & agri en machinery. MBCF is gevestigd in Ouderkerk aan de Amstel en is medeoprichter van de wereldwijde groep Corporate Finance International (CFI).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    jobtalk
    AchtergrondCarrière

    Ict’er kiest steeds vaker liever voor ict-bedrijf

    ActueelSoftware & Development

    Omzet Afas Software groeit met 16 procent

    ActueelCarrière

    Baas Bas van Afas ‘blinkt uit in zaken’

    ActueelCarrière

    Microsoft en Google streven Apple voorbij

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs