Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Nieuwe technologie voert druk op 06-nummers op’

27 juni 2019 - 10:16ActueelCloud & InfrastructuurACM
Suzanne Martens
Suzanne Martens

Het aantal uitgegeven 06-nummers is in de afgelopen twee jaar licht gedaald. Toch vreest de Autoriteit Consument & Markt (ACM) dat met de opkomst van nieuwe toepassingen de druk op mobiele nummers weer toeneemt. De toezichthouder zegt daarom toe te zien op het juiste gebruik van deze nummers. Dat schrijft ACM in zijn ‘Monitor Nummeruitgifte 2018’.

ACM heeft in de afgelopen jaren gerichte toezichtacties gehouden om het uitgiftepercentage van mobiele telefoonnummers te laten dalen (zie kader). Inmiddels ligt dat percentage op 90,3 procent. Dat is volgens de autoriteit nog steeds hoog. De organisatie zegt dat het percentage van uitgegeven mobiele nummers weliswaar niet meer stijgt, maar dat niet de conclusie is te trekken dat de dalende trend doorzet.

De ACM verwacht dat snelle marktontwikkelingen, zoals de ontwikkeling van nieuwe toepassingen, weer gaan leiden tot een vernieuwde toename van de vraag naar nummers. Om de druk te verminderen wil de ACM streng blijven toezien op het juiste gebruik van 06-nummers en wil het ongebruikte nummerblokken terugnemen. Ook blijft het, in samenwerking met het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) de ontwikkelingen in de markt volgen.

Verder voorspelt de ACM in zijn rapport dat het einde van ISDN in zicht komt. De ACM verwacht dat het ISDN2/PSTN-netwerk in 2020 wordt afgeschakeld, omdat dit systeem voor traditionele telefonie steeds vaker wordt vervangen door it-telefonie. Een jaar later, in 2021, wordt naar verwachting ook het ISDN15/30-netwerk afgeschakeld. Met de beëindiging van dit netwerk valt ook het doek voor een aantal diensten en bijbehorende nummers.

Toezichtacties

In de afgelopen jaren werden de mobiele telefoonnummers oorspronkelijk uitgegeven in blokken van één miljoen. Dit is inmiddels verlaagd naar blokken van tienduizend. De toezichthouder claimt hiermee manier minder nummers per aanvraag uit te geven, waardoor er niet onnodig veel nummers aan een partij worden toegekend.

Ook heeft ACM het gebruik van de uitgegeven 06-nummers van aanbieders in kaart gebracht. De toezichthouder concludeert dat de grote aanbieders nog voldoende nummers beschikbaar hebben om aan eindgebruikers te teven. Hierdoor verwacht de organisatie dat deze aanbieders de komende jaren geen mobiele nummers gaan aanvragen.

Tot slot is het sinds 1 juni 2014 verplicht om voor machine-to-machine-diensten (M2M-toepassingen, zoals energiemeters, navigatiesystemen, eCall of tablets) 097-nummers te gebruiken. Die mobiele datatoepassingen verliepen voorheen via 06-nummers.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs