Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

De nieuwe koers van Cisco en Microsoft

30 juli 2019 - 13:223 minuten leestijdOpinieWerkplek & BeheerCiscoMicrosoft
Marc Derksen
Marc Derksen

Technologie, communicatie en manieren van samenwerken veranderen continu. Vooral binnen de grootzakelijke markt transformeert communicatietechnologie steeds meer naar online-omgevingen: on premise communicatie verschuift naar de cloud. Tegelijkertijd is er ook een ontwikkeling gaande op een ander gebied: de manier waarop medewerkers samenwerken.

Er wordt steeds vaker in flexibele projectteams gewerkt, ingezet door de toenemende behoefte van organisaties en werknemers aan een tijds- en plaats onafhankelijke werkomgeving. Het werken in (digitale) teams brengt nieuwe communicatiebehoeftes met zich mee en it moet daar vanzelfsprekend op aansluiten. Het zakelijke communicatieplatform Slack veroorzaakte een aantal jaren geleden al een revolutie op het gebied van team communicatiesoftware. Deze revolutie bleef niet lang onopgemerkt bij Microsoft en Cisco en zij sprongen snel ook op die trein.

Flexibele projectteams

Medewerkers opereren meer en meer in flexibele projectteams, waarin mensen van verschillende disciplines, afdelingen als ook uit externe organisaties samenwerken aan allerlei projecten. Om efficiënt samen te kunnen werken in zo’n teamverband, is de juiste software cruciaal.

Deze eenvoudige cloudgebaseerde collaboration tool brengt alle communicatie in een bedrijf samen op één plek die niet alleen overzichtelijk en doorzoekbaar is, maar informatie heel gestructureerd en gemakkelijk deelt in verschillende teams. Niet voor niets veroverde deze startup heel snel de wereld van de bedrijfscommunicatie en wist zij haar waarde in 8 jaar tijd te vermeerderen tot zo’n 8 miljard dollar.

Het valt op dat deze grote spelers in korte tijd hun strategie behoorlijk hebben bijgestuurd en in korte tijd de focus hebben verschoven van “unified communication” (UC) naar “collaborative communication” als centrale entiteit. Zo transformeerden zij mee met de vernieuwde standaarden voor flexibel samenwerken in teams in de cloud en ontwikkelden hun eigen teamcommunicatie oplossingen Microsoft Teams en Webex Teams.

Niet de volwassenheid van Slack

In die Teams-transformatie staan Microsoft en Cisco nog wel aan het begin. De oplossingen van deze partijen hebben nog niet de volwassenheid die Slack inmiddels al heeft. Ook is er nog geen volwassen implementatie van het hele UC-domein. Dit uit zich bijvoorbeeld doordat applicaties die afhankelijk zijn van meer geavanceerde koppelingen, nog niet goed te realiseren zijn in Webex Teams en Microsoft Teams.

Één van de sterke kanten van Slack is dat de functionaliteiten goed passen bij de opkomst van flexibele arbeid. Een gebruiker kan in verschillende organisaties in verschillende teams zitten. Dat is een van de uitdagingen waar bijvoorbeeld Microsoft nog voor staat. Microsoft Teams is nog niet zo ver dat het eenvoudig is om als gebruiker in meerdere organisaties en in verschillende teams samen te werken.

Echter, kijkend naar communicatie, dan hebben Cisco en Microsoft een gedegen achtergrond die Slack volledig mist. Zo heeft Cisco al een zeer sterke positie op het gebied van VOIP. Slack heeft nooit telefonie aangeboden en het valt te bezien of deze functionaliteit aan Slack wordt toegevoegd door Slack zelf of door een derde partij. Microsoft is met Office een dominante, krachtige speler op het gebied van documenten. Het gemakkelijk delen van Office documenten binnen teams levert daarom een belangrijk en onderscheidend voordeel op. Microsoft kan deze voorsprong uitbuiten door de beste office integratie als Teams propositie aan te bieden. Zo kunnen Microsoft en Cisco, met hun eigen sterke proposities voor flexibel samenwerken in de cloud, de competitie met elkaar aangaan.

Communicatieplatformen voor teams, in welke vorm dan ook, zijn de toekomst. Weliswaar staan Microsoft en Cisco nog wel in de eerste fases van ontwikkeling, maar kijkend naar hun initiatieven op het gebied van teams-software zijn de eerste stappen in de goede richting in ieder geval gezet.

Meer over

GroupwareOffice

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    ActueelCarrière

    Unica-ceo Andringa: ‘Wij nemen de regiefunctie nog steviger in handen’

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eerste overname IT Local onder Smizer: Infotune ICT

    ActueelOverheid

    Rijk moet meer vissen uit eigen ict-vijvers

    Eén reactie op “De nieuwe koers van Cisco en Microsoft”

    1. Henri Koppen schreef:
      6 augustus 2019 om 21:13

      Ik kan het niet laten ook hier even mijn ervaringen te delen.

      Cisco Spark is -zo lees ik net- over gegaan op Webex Teams. Prima. Cisco Spark was jaren geleden al een heel stuk verder als waar Microsoft Teams nu is. Eén ding wat Cisco al heel goed deed is *alle* gebruikers van Cisco Spark ook nog even in 1 grote database te dumpen. Dit maakte communicatie tussen organisaties uiterst soepel al denk ik dat het juridisch een nachtmerrie was. Niettemin doet Microsoft nu het zelfde met alle AD gebruikers van bedrijven die ook Office 365 hebben. Alle gebruikers worden ook nog in de grote pot gestopt. Alleen Microsoft faalt er vooralsnog in om de communicatie tussen organisaties die ook nog snel wisselen goed te faciliteren. Dus ik heb sterk mijn twijfels of zowel Cisco als Microsoft nu de juiste snaar weten te raken.

      Dan merk ik nog een andere trend die tegen intuitive is. N=1, dus het kan zijn dat het aan mij ligt, maar steeds minder mensen zijn te porren voor teleconferencing. Mensen pakken toch weer vaker de telefoon, e-mail of maken face-to-face afspraken. vijf jaar geleden had ik veel meer skype / zoom / hangout / webex calls.

      Wat jij?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs