Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Schneider Electric levert oplaadsystemen bij gebouwen

26 juli 2022 - 09:38ActueelCloud & InfrastructuurSchneider Electric
William Visterin
William Visterin

Tegen 2030 zal, volgens Bloomberg, ongeveer 70 procent van de opladingen voor elektrische voortuigen gebeuren in commerciële-, industriële- en meergezinsgebouwen. Schneider Electric, specialist inzake energiemanagement en automatisering, kondigt in functie hiervan de lancering aan van een nieuwe laadoplossing voor elektrische voortuigen. Gebouwen en de cloud spelen hierbij een cruciale rol.

Gebouwen zullen een doorslaggevende rol spelen in de elektrificatie van het vervoer in de wereld, klinkt het bij Schneider Electric. ​‘Naarmate elektrische voertuigen de automarkt veroveren, zullen gebouwen een groter deel van de lasten op zich nemen’, oppert Mike Doucleff, hoofd vande e-mobility business bij Schneider Electric. ‘Mensen zullen niet meer stoppen om op te laden; ze zullen opladen waar ze stoppen. We zullen thuis opladen, maar ook op bestemmingen zoals kantoren, winkels, restaurants, parkeergarages, scholen, ziekenhuizen of bioscopen.’

Cloud

Het is in deze context dat Schneider Electric zijn zogenaamde EcoStruxure voor eMobility in gebouwen lanceert. Het is een uitbreiding van het gamma met nieuwe aangesloten laders van de derde generatie. Al gaat het, zo benadrukken ze bij het bedrijf, om meer dan alleen maar laders voor elektrische voertuigen, het is een end-to-end verbonden oplossing. Het gaat dus niet alleen om een laadpaal, maar ook om een on-site belastingsmanagementsysteem dat op een dynamische manier de real-time beschikbare stroom in het gebouw verdeelt om voertuigen op te laden. Hierbij wordt hernieuwbare energie geïntegreerd en worden piekuren vermeden. Via een abonnement zouden klanten ook toegang krijgen tot geavanceerde analysediensten.

En tot slot bevat de EcoStruxure voor eMobility-oplossing cloudgebaseerde operationele software waarmee partners op afstand toezicht kunnen houden en de laadinfrastructuur in bedrijf kunnen stellen, opvolgen en controleren. Dit onderdeel zal later in het jaar worden gelanceerd

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Schneider Electric EcoStruxure Platform
    Awards NieuwsCloud & Infrastructuur

    Schneider Electric scoort met EcoStruxure

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Schneider heeft privaat 5G-netwerk met slicing

    Eén reactie op “Schneider Electric levert oplaadsystemen bij gebouwen”

    1. Een Oudlid schreef:
      26 juli 2022 om 10:48

      Je auto opladen terwijl je aan het werk bent zorgt ervoor dat je ook weer naar huis kunt en vice versa geldt hetzelfde waardoor ik conclusie niet schokkend vind. Hetzelfde geldt over hernieuwbare eletriciteit hoewel ik hier een groot optimisme bespeur als ik kijk naar het rendement van zonnepanelen in de winter en de actieradius. Maar bovenal ben ik benieuwd naar belastingsmanagementsysteem dat op een dynamische manier de real-time beschikbare stroom in het gebouw verdeelt om voertuigen op te laden. Baas boven baas zie ik nu al conflicten over de laadpaal maar nog mooier wordt het als we geavanceerde analysediensten gaan gebruiken met een quotering in het gebruik.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs