Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Met Roomba weet Amazon nog meer over jou

12 augustus 2022 - 15:25ActueelCloud & InfrastructuurAmazon
Diederik Toet
Diederik Toet

Amazon neemt het bedrijf achter Roomba over en dat is niet niks. Roomba is bekend van de stofzuigrobots, maar feitelijk een slimme kaartenmaker. Hij registreert de indeling van je huis, ziet de kenmerken van de bewoners en kan deze informatie delen. Een goudmijn voor Amazon, die met Alexa, Ring en Eero al in veel woningen aanwezig is.

1,7 miljard dollar legt Amazon neer voor iRobot, de fabrikant van de Roomba. Ongetwijfeld wil het techbedrijf verdienen aan de verkoop van de succesvolle stofzuigrobots. Deze markt is booming, hoewel Amazons eigen stofzuigrobot Astro dat zelf niet echt weet waar te maken.

Voor Amazon zit de meeste waarde van iRobot in de gegevens die de Roomba’s verzamelen over de woning waarin ze stofzuigen. Vooral de nieuwste generatie Roomba’s zijn een kanjer in het in kaart brengen van woningen en het delen van deze gegevens voor betere stofzuigprestaties. De technologie die dit mogelijk maakt, heet Smart Maps. Roomba-eigenaren kunnen er trouwens voor kiezen om de kaartgegevens niet te delen.

Alexa

Het wordt voor Amazon pas echt interessant door de informatie die de Roomba Smart Maps-technologie verzamelt, te combineren met gegevens van andere domoticaproducten. Bijvoorbeeld met die van de virtuele assistent Amazon Alexa, die onder meer is verwerkt in de slimme luidspreker Amazon Echo en slimme deurbel Ring. Of met thuis-wifi-systeem Eero, sinds 2019 eigendom van Amazon.

Zeker in combinatie met andere domotica mag je de Smart Maps-gegevens van Roomba best een goudmijn voor marketingafdelingen noemen. Een groot huis zegt vaak iets over hoe rijk je bent. Moet de robot vaak om speelgoed heen laveren? Dan wonen er vast ook kinderen. Staan er veel meubels? De meubelwinkel ruikt kansen.

In de basis is Amazon een verkoopplatform waarop marketeers hun kunstje doen. En dus is het begrijpelijk dat de techgigant brood ziet in de Roomba’s. Maar het is de vraag of de overname uiteindelijk in het belang van de consument is.

Meer over

Domotica

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Amazon rondt overname filmstudio MGM af

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Amazon als handlezeres

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amazon komt met eigen quantumcomputer

    OpinieCloud & Infrastructuur

    ‘Het geheim van Amazon zit in andersom werken’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs