Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nederland koploper op breedbandgebied

22 december 2005 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Het liberaliseringsbeleid van de overheid heeft in Nederland geleid tot een toppositie op de wereldwijde breedbandmarkt.

Nederland ligt op koers om haar breedbandambities in 2010 te bereiken. In de grafiek is te zien dat ons land vooroploopt in Europa als het gaat om het aantal breedbandaansluitingen per honderd inwoners. Binnen de OESO moet Nederland alleen Zuid-Korea voor zich dulden. In 2004 was 54 procent van alle bedrijven in Nederland aangesloten op breedband. Kleinere bedrijven hebben een achterstand van gemiddeld twee tot drie jaar ten opzichte van grote bedrijven, aldus het CBS. Een mogelijke verklaring voor de goede internationale positie is de sterke concurrentie tussen de kabel- en de verschillende adsl-aanbieders.

Marktgebreken

De marktgebreken blijven in Nederland beperkt tot marktmacht (een breedbandaanbieder kan daardoor bijvoorbeeld te hoge prijzen vragen voor netwerkgebruik) en tot op zekere hoogte tot meer kennisspillovers (bijvoorbeeld als een telecomprovider zich niet alle baten van door hem ontwikkelde kennis kan toe-eigenen dit kan leiden tot een lager dan gewenst breedbandgebruik). Dit zijn geen redenen voor de aanpassing van het huidige breedbandbeleid, concludeert het kabinet. De beschikbaarheid van breedband vergemakkelijkt het gebruik van ict en maakt nieuwe diensten mogelijk. Toch blijkt dat de goede positie die Nederland heeft op het terrein van breedbandaansluitingen nog niet heeft geleid tot een betere positie als het gaat om het gebruik van ict. De Nederlandse regering wil zijn ‘Breedbandnota’ uit 2004 voor de komende twee jaar op een aantal punten aanscherpen om dit te bewerkstelligen. De accenten worden onder meer gelegd op het stimuleren van breedbandgebruik door het mkb, het stimuleren van mobiel werken en de goede internationale positie monitoren en benutten bij buitenlandpromotie.
 

http://www.cpb.nl
http://www.minez.nl


Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nieuw kantoor Salesforce NL, videobellers in problemen, overheid omarmt ai-agents, 40 mln. voor defensie-tech Keen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google Cloud verzekert klanten: Amerikaanse afkomst belemmert data-soevereiniteit niet

    ActueelCarrière

    Kort: Atos benoemt Benelux-hoofd ai-tak, Eset-rapport, Sioux naar Singapore, Dell vernieuwt AI Factory

    deal overeenkomst partner samenwerking akkoord
    ActueelCarrière

    Bonden akkoord met nieuwe ICK-cao 2025-2026

    Architectuur
    OpinieCarrière

    Architectuur is meer dan alleen techniek

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs