Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederland moet opschieten met telecomregels

Europese aanbesteding Europa vlaggen
25 november 2011 - 09:07ActueelCloud & InfrastructuurEuropese Commissie
Laura Kempenaar
Laura Kempenaar

De Europese Commissie heeft zestien landen, waaronder Nederland, het verzoek gestuurd om de nieuwe telecomregels die door de commissie zijn opgesteld door te voeren in de eigen wetgeving. Als Nederland dit niet doet, dan moet de staat voor het Europese Hof verschijnen en waarschijnlijk een geldboete betalen.

De vijf Europese richtlijnen waar het om gaat zijn ondergebracht in de betereregelgevingrichtlijn en de burgerrechtenrichtlijn. Het gaat om telecomregels die mogelijk maken dat consumenten binnen 24 uur kunnen verwisselen van provider, zonder dat ze hun telefoonnummer veranderd.

Maar er zijn ook regels met betrekking tot vaste telefonie en internettoegang, zoals de regel waardoor burgers het recht krijgen op heldere informatie over de manier waarop internetaanbieders het gegevensbeheer regelen. En ook regels over de privacy en persoonsgegevens moeten in de Nederlandse wet- en regelgeving worden opgenomen.

Europese telecomregels

Het is al de tweede keer dat Nederland dit verzoek krijgt. De nieuwe Europese telecomregels moesten eigenlijk eind mei 2011 zijn ingevoerd. Vervolgens stuurde de Europese Commissie twintig lidstaten in juli 2011 een brief om te benadrukken dat dit nog moest gebeuren in de betreffende landen. België, Bulgarije, Cyprus, Duitsland, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Italië, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, Slovenië, Spanje, Tsjechië en Nederland hebben hier nog geen gehoor aan gegeven en zijn daarom weer op hun verantwoordelijkheden gewezen door de commissie.

Twaalf lidstaten, namelijk: Denemarken, Estland, Finland, Ierland, Malta, het Verenigd Koninkrijk, Letland, Litouwen, Luxemburg en Slowakije en Zweden hebben de regels wel doorgevoerd.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Europese Commissie start onderzoek breedband

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs