Microsoft biedt eerste OpenXML-ontwikkelkit
Microsoft zet een nieuwe stap in de strijd der bestandsformaten. De producent van Windows en Office komt met de eerste ontwikkelkit (sdk) voor OpenXML dat het gebruikt in Office 2007. Dat bestandsformaat is goedgekeurd door de ISO, maar daar is nu twijfel over en dus uitstel voor de echte ratificatie.
Ontwikkelaars van kantoorsoftware krijgen nu van Microsoft een ontwikkelkit om OpenXML te kunnen gebruiken. Dit oorspronkelijk door Microsoft ontwikkelde bestandsformaat is een officiële open standaard, zoals goedgekeurd door de Ecma (European Computer Manufacturers Association). Critici, waaronder IBM, stellen echter dat de specificatie voor deze standaard te complex en te vaag is. Daardoor zou implementatie in de praktijk zo goed als onmogelijk zijn, behalve voor Microsoft zelf.
De nu aangeboden sdk (software development kit) moet dit verhelpen. Het pakket stelt ontwikkelaars in staat code te schrijven die OpenXML-documenten kan maken, lezen, wijzigen en dus ook opslaan. Microsoft heeft de api (application program interface) voor OpenXML verwerkt in de sdk. Die biedt ook mogelijkheden voor het doorzoeken van documenten in dat bestandsformaat.
Volgende versie
De nu vrijgegeven OpenXML DSK 1.0 krijgt al vrij snel een opvolger. Microsoft wil deze zomer al een proefuitvoering (prerelease) uitbrengen van versie 2.0. De definitieve uitvoering daarvan is gepland om uit te komen wanneer de volgende versie van Office (codenaam Office 14) op de markt komt. Officieel is nog niet bekend wanneer dat is, maar er gaan al geruchten dat Office 14 volgend jaar al verschijnt.
Ondertussen werkt Microsoft ook aan een pakket updates en lapmiddelen voor Office 2007. Dat tweede service pack brengt ook ondersteuning voor ODF (Open Document Format), de concurrent voor OpenXML. ODF is al eerder goedgekeurd door de ISO en daarmee een officiële open standaard. SP2 voor Office 2007 moet in de eerste helft van 2009 gereed zijn.10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Detron beheert ICT voor RTL
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|
01-07-08 Microsoft geeft technische documentatie vrij
10-06-08 ISO erkent klachten over OOXML
03-06-08 Weerstand tegen OOXML-besluit groeit
07-04-08 Europese Commissie zet OOXML-onderzoek voort
03-09-07 SIS verklaart OpenXML-stemming ongeldig
31-08-07 Microsoft ontkent omkopen OpenXML-stemmers
24-08-07 Nederland onthoudt zich van OpenXML-stem
13-08-07 VS wil versnelde standaardisatie OpenXML afwijzen
04-05-07 Open Document Format versus OpenXML
06-03-07 Novell brengt OpenXML-vertaler voor OpenOffice
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......





Dat zijn de kernwoorden van dit artikel.
Beter een echte vrije ISO-standaard gebruiken waar geen mogelijk verborgen patenten in zitten.
MS kan het zelf invoeren maar ISO-standaard, NEE.
Het afwijzen van de ISO-certificatie zou het beste zijn wat de ICT in jaren overkomen is.