Utrecht standaardiseert 4500 werkplekken
Sindskort heeft Gemeente Utrecht heeft nu een centrale ict-afdeling. Eerder hadden de twaalf verschillende diensten elk hun eigen afdeling, infrastructuur en applicaties. Dat is nu gestandaardiseerd op één platform en infrastructuur.
Gemeente Utrecht heeft 4500 werkplekken gestandaardiseerd. De gemeente legt de laatste hand aan het project. Projectmanager Wim Imbens hoopt eind januari het project af te sluiten.
De gemeente heeft twaalf verschillende diensten die elk hun eigen ict-afdeling, applicaties en infrastructuur hadden. In 2003 is besloten dit te centraliseren en te standaardiseren naar één ict-infrastructuur en werkplekomgeving. Er is toen gekozen voor een Microsoft-omgeving. Een werkplek draait op Windows XP. "We hebben ook gekeken naar opensourceomgevingen, maar konden daar niet alle applicaties op draaien. Dan zouden we naar een hybride-omgeving moeten gaan en dat wilden we niet", zegt Imbens.
Het project is zonder hulp van een dienstverlener uitgevoerd. Imbens huurde wel externen in, maar dit zijn mensen die bij verschillende organisaties werkzaam zijn en niet bij een leverancier vandaan komen. Het aantal externen wordt de komende maanden afgebouwd. De nieuw ingerichte ict-afdeling zal de werkplekken gaan beheren. Nu werken er zo'n 120 medewerkers bij de ict-afdeling van Gemeente Utrecht.
Ik ken open source programma's maar omgevingen?
Das inherent aan de (werkwijze) van de overheid. Je denkt dat het een samenwerkend geheel is.. maar das slechts een illusie.
"Een werkplek draait op Windows XP"
Ik hoop voor jullie dat het "embedded-XP" , daar heb je volgens Balmers laatste uitlatingen nog 8 jaar recht op ondersteuning en support. Wat gewoon XP betreft..zou ik het niet weten.. ben je over 1,2 jaar op jezelf aangewezen.
"Het project is zonder hulp van een dienstverlener uitgevoerd."
Je kunt ook veel meer op eigen kracht dan je in eerste instantie denkt (vanuit zwakte). Zo blijft alle opgedane kennis in-house, en das goed voor de ROI en de mensen die op je ict afdeling werken.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Detron beheert ICT voor RTL
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|
15-03-11 'Utrecht kan 4,1 miljoen besparen door ICT'
05-08-08 Getronics PinkRoccade standaardiseert rijksdesktop
14-02-08 Kuoni standaardiseert ICT
22-06-07 Numico standaardiseert e-mail
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......




