Markt voor beheersoftware groeit 9,5 procent
De neergang in de economie heeft weinig effect op de markt voor beheer- en middlewaresoftware, becijferen analisten van onderzoeksbureau Forrester. Voor het hele jaar 2009 verwachten zij een stijging van investeringen in dergelijke software van ongeveer 9,5 procent. Andere onderdelen van de softwaremarkt doen het veel minder goed, wat leidt tot een wereldwijde totale daling van de omzet van 11 procent.
De onderzoekers vergeleken softwareproducten die niet direct voor een toepassing worden gebruikt, zoals middleware en opslagbeheer, met software die daarvoor wel wordt gebruikt. Organisaties investeren meer in beheersoftware dan in programmasoftware omdat de ict-productiviteit en de operationele kosten daarmee rechtstreeks kunnen worden bijgestuurd. 'Tactische oplossingen zorgen voor meer voordelen op korte termijn dan strategische keuzes met hoofdzakelijk langetermijnvoordelen', aldus de analisten.
Categorieën
Het onderzoeksbureau heeft de markt van ict-beheersoftware in vier categorieën ingedeeld. Allereerst zijn er de grote vier leveranciers: BMC Software, CA, HP Software en IBM Tivoli. Daarna komt de subtop met bedrijven als ASG, Compuware, EMC, Microsoft, Oracle, Quest Software en Symantec.
De derde categorie bestaat uit kleine innovatieve bedrijven die nieuwe oplossingen op de markt brengen en het risico lopen te worden overgenomen door een grotere organisatie. De laatste groep zijn de nichespelers die per se leveranciersonafhankelijk willen blijven.
Belang
Na de neergaande kapitaalinvesteringen volgen dalende operationele kosten, vermoeden de onderzoekers. Ict-budgetten krimpen vooral in sectoren die het meest door de recessie zijn getroffen, zoals fabrieken, detailhandel en het bank- en verzekeringswezen. De krimp toont het belang van (beheer-)oplossingen die op korte termijn productiviteitstijgingen opleveren.
Hardwareleveranciers bieden bovendien steeds vaker machines waarbij beheer, processoren, netwerken en opslagcapaciteit al zijn geïntegreerd.
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze...
08-02 Nokia verplaatst smartphoneproductie naar India
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
08-02 Cordys benoemt Art Landro tot CEO
08-02 'Nieuwe cookiewet is eenvoudig te omzeilen'
08-02 Denen kiezen voor nationaal EPD
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
08-02 Open Line opent datacenter voor cloud-portfolio
07-02 'Mislukken EPD lag niet aan ICT'
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Detron beheert ICT voor RTL
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
03-02 HDD-fabrikanten schroeven massaal garantie terug
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
|
|
12-01-10 'Met beheersoftware bereik je geen perfectie'
11-01-10 Standaardpakket werkt niet bij beheersoftware
08-01-10 Bedrijven gebruiken beheersoftware verkeerd
07-01-10 'Software-audit vaak misbruikt voor extra omzet'
30-12-09 'ICT-beheersoftware is vaak weggegooid geld'
29-06-09 BMC levert beheersoftware aan KBC Groep
26-06-09 Microsoft en VX Company beste beheeradviseur
26-05-09 Moeite met storagebeheer
13-05-09 Oracle doet overname voor virtualisatiebeheer
06-05-09 Markt wil vooral advies over ICT-beheer
11-03-09 Acht manieren om te besparen op ICT-beheerkosten
03-03-09 Goed beheer is beter dan schone schijn
23-02-09 Waarom beheertooling-implementaties vaak mislukken
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......




