UWV schroeft aantal beheerpartners terug
Heraanbesteding verloopt via concurrentiegerichte dialoog
Uitvoeringsinstantie UWV start in oktober met een nieuwe aanbesteding voor de infrastructuur en het beheer van de kantoorautomatisering en het netwerk. Nu werkt UWV nog met verschillende leveranciers, maar het voornemen is één partij te selecteren voor werkplek- én netwerkbeheer. De instantie kiest in deze tender waarschijnlijk voor een concurrentiegerichte dialoog om het uiteindelijk bestek met kennis van de markt aan te scherpen.
Momenteel werkt het UWV met Getronics en Atos Origin als werkplekbeheerpartners. Atos Origin is erbij gekomen nadat het voormalige CWI in 2009 werd ingevoegd bij het UWV. KPN/Getronics is netwerkbeheerder (met Tele2 als onderaannemer). 'Wij hebben het voornemen om naar één provider toe te gaan voor werkplek- én netwerkbeheer, zegt Thijs Vervaat, chief information officer (cio) van het UWV. 'De komende maand hakken we hierover een knoop door. In mei 2011 willen we de gunning afgerond hebben en in de tweede helft van 2011 start de migratie. Voor de tussentijd hebben we de contracten met Getronics en Atos Origin verlengd.'
De heraanbesteding en de consolidatie van leveranciers moet leiden tot een vergemakkelijking van de aansturing van de partners en tot verdere kostenbesparingen, aldus de UWV-cio.
Dialoog
Bij deze aanbesteding kiest het UWV voor een concurrentiegerichte dialoog. Hierbij wordt de opdracht aangekondigd, waarna partijen zich kunnen inschrijven. Daarna volgt een selectie van minimaal drie partijen die worden uitgenodigd voor een dialoog. Na afronding hiervan krijgen de partijen een bestek waarop ze kunnen inschrijven.
Vervaat: 'Wij vinden het belangrijk om bij deze aanbesteding de mening van de aanbieders te weten. Bijvoorbeeld over de consequenties van het kiezen voor één leverancier in plaats van meerdere partners. Hoe richt je dan je regie-organisatie in? Ook vragen we naar de inrichting van de werkplek met oog op het 'nieuwe werken': welke software-aanpassingen zijn hiervoor aan de voor- en achterkant nodig?'
Geen ervaring
De keuze voor een concurrentiegerichte dialoog staat nog niet voor 100 procent vast. 'We hebben er geen ervaring mee, dus we moeten ons terdege voorbereiden om te bepalen of het bij onze organisatie past. Een open dialoog met de markt is prima, maar het moet ook geen Poolse landdag worden.'
Het UWV (Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen) telt zo'n twintigduizend medewerkers en beschikt over ruim honderdtwintig vestigingen van UWV Werkbedrijf. Daarnaast heeft UWV 27 kantoren. Het hoofdkantoor staat in Amsterdam.
Ach ze gaan de WW verkorten naar een jaar, dan zijn we weer sneller aan het werk!??
Dus dan kan je toch weer kruiwagens geld over de schutting kieperen?
Maar je kan ook goede ICT'ers aannemen en die het werkplekbeheer laten doen.
Volgende stap is uitbesteden naar India :-)
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Detron beheert ICT voor RTL
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|
06-12-11 UWV start verbetering informatiebeveiliging
23-11-11 UWV rondt beheertender pas begin 2012 af
21-11-11 KPN maakt goede indruk in beheertender UWV
25-03-11 UWV start tender voor standaardsoftware
22-03-11 'Bij het UWV speel ik in de eredivisie'
14-03-11 Fors banenverlies UWV door digitalisering
01-10-10 CIO Thijs Vervaat vertrekt bij UWV
03-09-10 UWV werkt aan bezuinigingsoperatie ICT
25-08-10 UWV verlengt contract rekencentrum met IBM
20-08-10 UWV selecteert Scholten Awater en HP
16-08-10 Omninet vervangt HP Openview bij UWV
03-02-10 UWV bereidt tenders beheer en hardware voor
03-02-10 UWV: in etappes naar betere tijden
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......




