CIO mist overzicht door te veel BI
Cio’s gebruiken te veel verschillende bi-toepassingen. Daardoor nemen ze beslissingen aan de hand van te veel en verschillende analyses. Dat concludeert Forrester na onderzoek.
Ict-beslissers raken het overzicht kwijt over hun ict-toepassingen en bedrijfsdoelstellingen, stelt onderzoeksbureau Forrester na onderzoek onder bijna honderd ict-directeuren. Ze nemen namelijk besluiten aan de hand van te veel verschillende toepassingen van business intelligence (bi).
Managers hebben gemiddeld drie tot vijf verschillende bi-applicaties tot hun beschikking. Eenvijfde van de beslissers gebruikt er zelfs zes of meer. Daardoor nemen ze beslissingen aan de hand van te veel verschillende analyse- en rapportagetools.
De ict-beslissers geven aan dat ze de doelstelling om bi-toepassingen van verschillende leveranciers te integreren, nog niet halen. Consolidatie blijft uit.
Eindgebruikers
Volgens de onderzoekers lukt het ook niet om eindgebruikers actiever te betrekken bij business intelligence. Driekwart van de ondervraagde cio's stelt dat het opstellen van rapportages en dashboards nog steeds het werk is van de ict-afdeling.
Uit het onderzoekt blijkt dat tweederde van de ondervraagden vermoedt dat eindgebruikers te veel moeite hebben om de systemen onder de knie te krijgen.
Tja, maar je noemt nu ook een reeks voorwaarden die duidelijk maken dat het inzetten van tools maar beter nog een tijd uitgesteld kan worden. Als het bed al zo gespreid zou zijn in organisaties gaat het misschien wel lukken om BI-tools in te zetten. Teveel organisaties, vooral de CIO's, denken nog dat ze met tools hun organisatie wel zo gaan omvormen. Jammer, dus. Verder is het gebruik niet de schuld, de manier waarop deze tools gepushed worden zonder dat de context juist neergezet wordt is dat. Spannend jaar, 2009.
Aan de hand van dit artikel kun je stellen dat de gemiddelde BI oplossing wel informatie genereert (antwoorden), maar dat het onvoldoende bijdraagt aan het inzicht dat de ontvanger nodig heeft (vragen).
Ik ben zelf wat positever gestemd, maar herken het wel. In de praktijk blijkt het voor gebruikers logischerwijs lastig hun vragen eenduidig te formuleren. BI reageert daarop door steeds maar antwoorden te genereren (in de vorm van rapporten, analyses, dashboards, etc) in de hoop dat de ontvanger een vraag heeft die daarbij past. De vraag is inderdaad of dat leidt tot meer inzicht. De gebruikers kunnen/moeten dit op een bepaald moment signaleren en uiteindelijk met die 'goede vragen' komen.
Tot die tijd bestaat het risico van een "informatie overload", en zal het lastig blijven de gebruikers meer bij BI te betrekken danwel hen de systemen onder de knie te laten krijgen. Wellicht erkennen of herkennen de eindgebruikers nog onvoldoende de waarde die BI voor hen kan hebben? Het vinden van antwoorden is misschien noodzakelijk, maar alleen door de gebruikers eerst te helpen 'goede vragen' te stellen kun je de waarde van BI echt zichtbaar maken.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
09-02 ERP-traject Eigen Haard krijgt forse directiesteun
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
06-02 Delta Lloyd verlengt contract met Human Inference
06-02 Krachtenbundeling NGI en TestNet is goede zaak
03-02 De kracht van 'niet moeten, maar willen'
|
|
10-09-09 CIO krijgt steeds meer macht
13-11-08 CIO kijkt te veel naar de korte termijn
07-07-08 CIO staat buitenspel op bestuursniveau
04-07-08 Tips om als CIO serieus te worden genomen
04-06-08 CIO moet kiezen tussen techniek en innovatie
19-03-08 CIO krijgt geen vaste zetel in raad van bestuur
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......





1. Het niet nodig hoeven zijn dat eindgebruikers de
systemen onder de knie krijgen. De rapportages en
dashboards zouden dan voldoende informatie en in een
zodanig formaat op moeten leveren dat de beslissers
ermee uit de voeten kunnen
2. Het niet erg zijn als BI systemen van meerdere
leveranciers nog niet (volledig) ge?ntegreerd zijn.
Als de bedrijfsdoelstelling duidelijk is en duidelijk
is hoe deze doelstelling gehaald kan/moet worden ?n
de BI systemen zodanig zijn ingericht dat ze de
juiste informatie opleveren (zie ook punt 1), kunnen
de verschillende tools aanvullend werken.