Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
man cloud laptop kantoor

Publieke clouddiensten wordt miljardenhandel

21 juni 2011 - 08:54ActueelCloud & InfrastructuurDellGoogleHP Inc.IBMMicrosoft
Witold Kepinski
Witold Kepinski

In 2015 wordt wereldwijd 72,9 miljard dollar aan publieke clouddiensten uitgegeven, aldus onderzoeksbureau IDC. Het toenemend gebruik van mobiele apparatuur, sociale netwerken en het analyseren van big data zorgt voor een grotere vraag naar clouddiensten. Volgens het onderzoeksbureau is dit goed nieuws voor ict-leveranciers en -dienstverleners, die goede zaken kunnen gaan doen met het aanbieden van publieke cloudiensten.

De vraag naar publieke clouddiensten, die bijvoorbeeld worden aangeboden door Google, Microsoft en Amazon, groeit jaarlijkse gemiddeld met 27,6 procent. In 2011 was de omzet van publieke clouddiensten goed voor 21,5 miljard dollar. In 2015 is dat gestegen naar 72,9 miljard dollar. De komende 25 jaar zullen publieke clouddiensten een belangrijke tak in de ict-branche worden, aldus IDC.

Publieke clouddiensten groeien onder andere door het toenemend gebruik van mobiele apparatuur, draadloze netwerken, ‘big data' en sociale netwerken. Volgens IDC moeten publieke clouddiensten worden gezien als een belangrijk ict-platform, net zoals vroeger het geval was bij de mainframe en pc, waarop slimme ict-oplossingen kunnen worden ontwikkeld.

HP, Dell en IBM

Volgens IDC wordt in 2015 één van elke zeven dollar uitgegeven aan software, servers en storage, gerelateerd aan een publieke clouddienst. Bijna de helft van publieke cloudiensten wordt aangeboden op het gebied van applicatieontwikkeling, software voor systeeminfrastructuur, dataopslag en servers.

In 2015 wordt de helft van de wereldwijde omzet uit publieke cloudiensten in Noord-Amerika gedaan. Steeds meer grote ict-leveranciers zeggen publieke clouddiensten te leveren of daarvoor plannen te hebben, onder andere HP, Dell en IBM.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Datawarehouse kan nog niet in publieke cloud’

    Eén reactie op “Publieke clouddiensten wordt miljardenhandel”

    1. P te Z schreef:
      22 juni 2011 om 14:38

      Op naar de volgende “zeepbel”? 😉

      RTL-Z verkoopt nu al Nyenrode trainingen voor “managers” die deze nieuw technologie niet mogen missen(Whoehaa!)
      Cloud is oude wijn in nieuwe zakken, niets nieuws.
      Maar het gaat om de big bugs niets anders.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs