SAP: kredietcrisis remt upgrades niet
De meeste upgrades van erp-pakketten gaan ondanks de kredietcrisis gewoon door. Dat stelt SAP na onderzoek. Bedrijven proberen wel de implementatiekosten te verlagen. Elf procent van de ondervraagde organisaties stelt de upgrade-plannen uit tot na 2009.
Ondanks de kredietcrisis zetten drie op de vier bedrijven de plannen door om erp-pakketten van SAP te upgraden. Dat stelt de leverancier aan de hand van onderzoek onder 152 Europese en Noord-Amerikaanse bedrijven die de software gebruiken.
De meeste bedrijven zeggen op schema te liggen voor de overgang naar de 6.0 versie van het erp-pakket. Van die bedrijven hoopt ongeveer een derde de overstap tegen lagere kosten af te ronden. Ongeveer elf procent van de ondervraagde bedrijven stelt de upgrade naar de nieuwe versie uit tot na 2009. De meest genoemde reden voor de overstap naar een nieuwe versie is het aflopen van de ondersteuningscontracten van het huidige erp-pakket.
Projectkosten verantwoorden
Verder komt uit het onderzoek naar voren dat ongeveer 44 procent van de ondervraagden moeite heeft om de kosten van de overstap af te wegen tegen de voordelen van de nieuwe versie. 36 procent heeft moeite om de projectkosten te verantwoorden en 31 procent van de ondervraagden is bang dat de nieuwe versie van het erp-pakket invloed heeft op het functioneren van andere software die binnen het bedrijf draait.
Het onderzoek geeft ook een overzicht van de gemiddelde implementatietijd van erp-pakketten van SAP. Bij een bedrijf met minder dan honderd gebruikers duurt de implementatie gemiddeld 26 weken. Voor een bedrijf met meer dan tienduizend medewerkers kost een upgrade gemiddeld 63 weken. Van de ondervraagde bedrijven schakelt 88 procent voor de uitvoer van de upgrade de hulp van een dienstverlener in.
Daar verbaas ik me ook al jaren over, SAP moet echt wel enorme goede marketing en sales hebben.
SAP is idd een omvangrijk softwarepakketje.
Maaarrrrr... de implementatiekwaliteit wordt bepaald door... mensen, niet door SAP/Oracle/Siebel, enz.
Als betrokkenen open en eerlijk zijn over wat (niet) mogelijk is, dan loopt een implementatie vlot en zijn obstakels goed te nemen.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
09-02 Oracle neemt eHRM-specialist Taleo over
09-02 ERP-traject Eigen Haard krijgt forse directiesteun
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
08-02 Cordys benoemt Art Landro tot CEO
08-02 Nij Smellinghe live met geïntegreerd...
|
|
15-10-09 ‘Bedrijven focussen te veel op kostenbesparing’
16-04-09 VNSG: SAP-gebruiker moet kennis delen
06-02-09 Business Suite 7 laat SAP-gebruiker koud
28-01-09 Kredietcrisis: SAP schrapt 3000 banen
24-12-08 Capgemini: SAP-verkoper af in corporatieland
11-12-08 Duitse SAP-gebruiker houdt oude contract
05-12-08 Afronding SAP-project kost provincie 5 ton extra
04-12-08 Mislukte SAP-module kost provincie vijf ton
07-11-08 SAP verlengt softwareondersteuning
06-11-08 SAP-gebruikers boos over onderhoudstarief
De gecombineerde kracht van JD Edwards en Salesforce.com
De integratie van JD Edwards en Salesforce.com drijft organisaties vaak tot wanhoop. Deze whitepaper beschrijft hoe......




