Nederlandse ICT-markt daalde sterk in 2009
In 2009 zijn de ict-bestedingen in Nederland gedaald met 5,8 procent. Dat zegt branchevereniging ICT~Office. ICT~Office baseert deze cijfers op onderzoek door onderzoeksbureau Heliview Research onder ict-gebruikers en lidbedrijven van ICT~Office, aangevuld met marktinformatie 'uit diverse bronnen'. Bestedingen in de informatietechnologie (ict zonder telecommunicatie) zagen een daling van 8,3 procent. Voor 2010 verwacht ICT~Office een lichte groei in de ict-bestedingen.
De hardware-uitgaven daalden het sterkst met 11,4 procent. Er werden vooral minder pc's (-13 procent), kopieerapparaten en printers (-14 procent) gekocht. Aan it-dienstverlening werd 13 procent minder uitgegeven.
Vooral in de eerste drie kwartalen van 2009 waren de gevolgen van de economische recessie volgens ICT~Office sterk voelbaar. Veel lopende contracten werden onder druk van klanten opengebroken en tarieven naar beneden bijgesteld. Bestedingen aan software namen af met 4,1 procent. De telecombestedingen daalden het afgelopen jaar met 3,6 procent. De uitgaven voor mobiele spraak- en datadiensten bleven gelijk.Herstel in 2010
ICT~Office verwacht dat de ict-bestedingen in 2010 stijgen met 1,1 procent. De branchevereniging denkt dat de software en dienstverleninguitgaven met respectievelijk 2,0 en 2,1 procent zullen groeien. De groei van de dienstverlening zit vooral nog in de ondersteunende dienstverlening, zoals onderhoud. De bestedingen aan hardware zullen in 2010 opnieuw dalen, met 1,1 procent.
De cijfers zijn onderdeel van de ICT~Marktmonitor 2010, het jaarlijkse overzicht van cijfers en trends dat ICT~Office uitbrengt in samenwerking met Heliview Research. De ICT~Marktmonitor 2010 verschijnt in het voorjaar van dit jaar.10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
07-02 Nomineer nu voor de Computable Awards 2012
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
|
|
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......




