Sogeti verlaagde tarieven met 6,5 procent
'Je krijgt het prijsniveau niet snel weer omhoog'
Dienstenbedrijf Sogeti heeft de tarieven voor zijn diensten in 2009 gemiddeld met 6,5 procent verlaagd. 'Dat is fors', vertelt directeur Jeroen Versteeg in een vraaggesprek met Computable. Zijn organisatie nam de maatregel om tegemoet te komen aan klanten die door de economische crisis moesten besparen. Veel branchegenoten van Sogeti deden hetzelfde.
'De financiële dienstverlening en de verzekeringswereld hebben harde klappen gekregen', legt Versteeg uit in het interview. Nederlandse ict-bedrijven hebben veel banken en verzekeraars als klant en verloren daardoor gemiddeld 18 procent omzet ten opzichte van 2008. De omzet van Sogeti daalde met 10 procent en de winst met 28 procent.
De dienstverlener sprak met veel klanten tijdelijke kortingen af, aldus de topman. 'Bijvoorbeeld voor een periode van 1,5 jaar. Of we koppelden de korting aan het verkoopvolume van de klant. Tariefsverlagingen zijn eigenlijk niet goed. Het prijsniveau krijg je namelijk niet snel weer omhoog.' Het is niet bekend hoeveel de tarieven van Sogeti's branchegenoten de afgelopen tijd zijn gedaald.
Tariefsonderhandelingen
Uit onderzoek van KPMG IT Advisory bleek begin 2009 dat maar liefst 70 procent van de Nederlandse bedrijven scherpere tarieven hoopte af te spreken met hun ict-leveranciers. De tariefsonderhandelingen was destijds voor veel bedrijven de belangrijkste methode om kosten te besparen, naast het standaardiseren van de ict-infrastructuur en het bezuinigen op de inhuur van externen.
Telecombedrijf KPN, bankverzekeraar ING en olieconcern Shell en zijn voorbeelden van bedrijven die met ict-dienstverleners onderhandelden over lagere tarieven. KPN stuurde zijn leveranciers zonder preferred supplier-status al eind 2008 een verzoek om hun tarieven met 20 procent te verlagen. In februari 2009 deed ING in de Benelux zijn leveranciers een soortgelijk verzoek.
Shell
In juli 2009 volgde Shell: 'We hebben onze contractanten gevraagd om mee te gaan in een prijsverlaging. De tarieven kunnen meer in lijn zijn met de rest van de prijzen in de markt.' Britse media spraken over een voorgestelde tariefsverlaging van 12 procent.
Volgens Sogeti-directeur Versteeg is het dieptepunt van de crisis nu achter de rug. 'Er heerst nog wel veel nervositeit op de markt heerst. Ik zie licht herstel. Langzaam gaan organisaties weer investeren in ict.'
Desondanks, blijkt deze prijsverlaging wel een bewezen strategie te zijn. Want tot op heden zijn er bij Sogeti geen ontslag rondes geweest.
-
Opmerking van de redactie:
In eerste instantie stond de kop in de tegenwoordige tijd (Sogeti verlaagt...). Om misverstanden te voorkomen, hebben we dit al eerder aangepast in verleden tijd (Sogeti verlaagde...).
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Reseller verliest slag om het groene huishouden
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
07-02 Nomineer nu voor de Computable Awards 2012
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 'Marktwaardering Facebook is kwart te hoog'
|
|
16-06-11 Sogeti zoekt 550 man met deurmat-actie
21-07-10 'Offshoring is goed en onomkeerbaar'
21-07-10 Sogeti-CEO: mythes bij offshoring kloppen niet
19-07-10 Sogeti: 'we waren wat zwak in SAP'
12-07-10 Sogeti neemt SAP-dienstverlener Uphantis over
17-06-10 'Er heerst nog veel nervositeit op de markt'
09-07-09 Shell vraagt lager tarief van ingehuurde ICT'ers
12-05-09 Tarief van ICT-dienstverlener is te hoog
10-02-09 Lager ICT-tarief is voornaamste kostenreductie
04-02-09 ING vraagt ICT-leveranciers om tariefsverlaging
18-12-08 KPN wil lager tarief van leveranciers
Probleemloos ontwikkelen voor een hybride cloudmodel
Aanbieders van geavanceerde bedrijfsapplicaties willen nieuwe klanten graag de mogelijkheid geven om op......




