Siemens regelt ICT bij Magnumcentrale Nuon

08-01-2010 10:20 | Door Diederik Toet | Lees meer over de bedrijven: Mitsubishi, Siemens, Nuon | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink
Nuon Magnum elektriciteitscentrale centrale Eemshaven

Technologiebedrijf Siemens verzorgt de telecommunicatie- en beveiligingsinfrastructuur bij de elektriciteitscentrale Magnum. Dat is een nieuwe centrale die energieconcern Nuon bouwt aan de Eemshaven in Groningen. Het ict-project kost ongeveer 3,5 miljoen euro. De ict-leverancier werkt al langere tijd samen met Nuon, bijvoorbeeld voor de toegangscontrole van diverse locaties in Nederland.

Voor de telecommunicatie regelt Siemens telefoon- en portofoonverbindingen, de audio- en videoinstallatie, het meteorologiesysteem en het lan-netwerk op de locatie. De beveiligingsinfrastructuur bestaat onder meer uit een alarmerings- en ontruimingsinstallatie, beveiligingscamera's en indringersdetectie. De toegangscontrole met entreepassen regelt Siemens voor alle locaties van Nuon. Het pasjessysteem in de Magnumcentrale koppelt het bedrijf aan het landelijke toegangsnet.

De eerste fase van het project levert Siemens begin 2011 op. Die fase omvat volgens woordvoerder Bernard Bos het kantoorgedeelte en het deel van de energiecentrale waarin elektriciteit wordt opgewekt met aardgas. In volgende fases worden andere delen van de centrale van de ict- en beveiligingsinfrastructuur voorzien. Dat zijn bijvoorbeeld de delen die elektriciteit opwekken met biomassa en door kolenvergassing.

Mitsubishi

Siemens werkt al langere tijd samen met Nuon. Zo bouwde het bedrijf al verschillende elektriciteitscentrales en windparken voor de energiemaatschappij. De Magnumcentrale in Groningen wordt echter gebouwd door het Japanse Mitsubishi. De bouw van de eerste fase kost ongeveer 1,8 miljard euro. Vanaf 2011 moet de centrale operationeel zijn.

In de Eemshaven zijn ook elektriciteitscentrales van Electrabel, RWE en Advanced Power gerealiseerd of in aanbouw. Er ligt tevens een aansluiting op de onderzeese kabel naar het Noorse elektriciteitsnet. Ook is in de Eemshaven een van Nederlands grootste datacenters, waarvan onder meer Google gebruikmaakt.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3