Eurolinux: 'Onderzoek softwarepatent doorbreekt impasse'
Tegenstanders zijn enthousiast over het besluit van de Europese Commissie opnieuw onderzoek te doen naar de gewenstheid van een softwarepatent. De nieuwe peiling werd vorige week door de woordvoerder van commissaris Bolkestein aangekondigd.
Bij Eurolinux, een coalitie van vier open source verenigingen uit Duitsland, Frankrijk en Italië, reageert men verheugd op de toezegging. De Europese Commissie wil de invoering van een software-octrooi heroverwegen, Bolkesteins woordvoerder wees als reden hiervoor naar het groeiende belang van de open source computerprogramma's.Programmeur Hartmut Pilch, een van de woordvoerders voor Eurolinux: "Bolkestein doorbreekt hiermee de impasse." Pilch is door zijn werkgever, de Linux-distributeur Suse in München, vrijgeroosterd om de lobby te voeren tegen het software-patent. Bij de vorige consultatie waren volgens hem tientallen bedrijven betrokken die hun geld verdienen met het aanvragen van patenten. "Voor hen betekent iedere uitbreiding van de mogelijkheden gewoon meer inkomen."
Op dit onderzoek volgde de commissie in 1997 met een voorstel voor een patent op computerprogramma's. "Er zijn Duitse juridische onderzoeken, die iedere zin hieruit tegenspreken. Voor Bolkestein is het goed dat hij deze last van zijn voorgangers van zich af schudt. We rekenen op een frisse start met een objectieve geest." Pilch hoopt dat het Europees Patentbureau de stap van de Europese Commissie volgt. Het patentbureau weet door het soepel interpreteren sinds 1995 software-octrooien toe te staan. GH
27-10 Afas koppelt partners en klanten via website
01-10 NetApp verstevigt banden met datacenterpartners
08-03 SEP sesam wordt open source
24-12 SaaS: marge of volume?
02-10 Verlieslatend Océ ziet tij nog niet keren
28-09 Microsoft trekt stekker uit mobiele ERP
25-09 Microsoft koopt modules voor uitbreiding ERP
03-09 Freecom komt in Japanse handen
01-09 Qliktech en Ciber zoeken samen grote klanten
30-06 Nedfield kan financiële afspraken niet nakomen
10-02 Raadsels rond computerstoring Groningen
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Het einde van het begin van cloud en virtualisatie
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Van Vliet: Zonder internet geen welvaart
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 De windwakken van de cloud-sector
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
Populair

