NXP schrapt mogelijk duizenden banen

25-08-2008 10:43 | Door Pim van der Beek | Lees meer over het bedrijf: NXP | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink
NXP semiconductors

Een reorganisatie bij chipmaker NXP kost mogelijk duizenden banen. Ongunstige wisselkoersen dwingen de chipleverancier tot harde maatregelen in de concurrentiestrijd op de halfgeleidermarkt.

Er vallen mogelijk duizenden ontslagen bij chipmaker NXP. Dat verwacht FNV Bondgenoten nadat NXP-bestuursvoorzitter Frans van Houten bekend heeft gemaakt fors te gaan reorganiseren om het voortbestaan van het bedrijf te redden. Van Houten maakte die plannen bekend in een interview met het Financieele Dagblad. Hoewel de details van de maatregelen later bekend worden gemaakt, schat Ron van Baden, bestuurder van FNV Bondgenoten, dat er mogelijk duizenden ontslagen gaan vallen bij de chipfabrikant.

NXP heeft last van ongunstige wisselkoersen. Het merendeel van de productiekosten wordt gemaakt in euro's terwijl afnemers de chips betalen in de veel lagere dollar. Daarnaast heeft het bedrijf een forse schuld van bijna 6 miljard euro op een omzet die in 2007 op 6,3 miljard euro uitkwam.

Bij de voormalige Philipsdochter werken wereldwijd ongeveer 32.000 mensen. In Nederland gaat het om 5500 man verdeeld over het hoofdkantoor in Eindhoven en de Nijmeegse vestiging.

NXP wil niet op de schatting van FNV reageren. Het bedrijf maakt dit najaar nadere details bekend van de reorganisatie die het bedrijf weer gezond moet maken.
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 152 6.4
Klik voor meer info2 117 6.6
Klik voor meer info3 108 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 44 6.4
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3