Getronics paait Delftse student met bierviltjes

11-03-2009 17:34 | Door Kim de Vries | Lees meer artikelen over: Consulting | Lees meer over het bedrijf: Getronics | Er zijn 12 reacties op dit artikel | Permalink

Getronics heeft duizenden bierviltjes verspreid onder leden van het Delftsch Studenten Corps. De viltjes maken deel uit van een marketingcampagne om Getronics Consulting bij jongeren op de kaart te zetten.

Om studenten en jongeren bekend te maken met de nieuwe consultingtak van ict-dienstverlener Getronics, is het bedrijf een marketingcampagne gestart. Interactieve bierviltjes moeten het bedrijf populair maken onder jongeren door hen kennis te laten maken met Mobile Tagging.

Driehoekjes

Op de bierviltjes plaatste Getronics een Microsoft Tag in de vorm van een barcode van gekleurde driehoekjes. Wanneer de studenten met hun smartphone een foto maken van de code, worden zij rechtstreeks verder geleid naar de campagnesite van Getronics, die vermeld: ‘Mooi, we hebben je nieuwsgierigheid gewekt!'

Met het inzetten van deze technologie hoopt Getronics jonge mensen aan te spreken, die anders met technologie en informatie omgaan dan de generatie voor hen. Getronics Consulting richt zich op de grootzakelijke en overheidsmarkt.

Reacties op dit artikel
Geen ratingHenk Jan, 11-03-2009 19:40
Leuke actie!
Geen ratingGast, 12-03-2009 10:33
Er is in 2007 het ziekenhuis van Delft een speciale alcoholpoli opgericht. Een reden hiervoor is: "een sterke toename van het aantal kinderen dat met een alcoholvergiftiging in het ziekenhuis wordt opgenomen." http://www.rdgg.nl/index.php?id=2611
 
Derhalve vind ik het uitdelen van bierviltjes van bedrijf aan (jonge) studenten van een zeer slechte smaak getuigen. Het feit dat Getronics het nodig acht om via alcohol "jonge mensen aan te spreken" vind ik verbazingwekkend. Men had een gezonder alternatief kunnen kiezen.
Geen ratingTom, 12-03-2009 10:48
@Gast: En hoe precies wordt men dronken van een bierviltje?
 
Naar mijn stellige overtuiging zijn de leden van het Delfts studentencorps geen kinderen meer. Wanneer je echt gelooft dat andere (want ze krijgen ze heus ook van de brouwerij) bierviltjes het drinkgedrag van een studentenvereniging beinvloed, raad ik je aan een keer op donderdagavond een willekeurige studentenstad in te duiken en het bierverbruik onder studenten te inventariseren.
 
Ik vind het een leuke actie in elk geval. Beter dan de eeuwige foldertjes/flyers.
Geen ratingMike, 12-03-2009 10:59
@gast Ik weet niet hoe het zit in jou kroeg/restaurant maar ik krijg mijn cola ook altijd op een bierviltje. In de volksmond heet dat nu eenmaal een bierviltje het zijn dus gewoon onderzetters of een stuk karton dat heeft niets met alcohol te maken.
Geen ratingWouter, 12-03-2009 11:05
@Gast: Aangezien er voor frisdrank ook bierviltjes worden gebruikt is het juist beter als hier geen reclame voor een biermerk op staat zodat dit niet kan aanzetten tot??
Geen ratingSportief, 12-03-2009 11:27
Dit is wel een beter actie dan die van de college detacheerders: Getronics zorgt ervoor dat je eerst bezopen raakt, voordat je tijdens de proeftijd eruit wordt gekiept.
Geen ratingnike, 12-03-2009 11:48
Frustraties, sportief?
Geen ratingO'neill, 12-03-2009 13:16
Of heb je geen smartphone, Sportief?
Geen ratinggast, 12-03-2009 14:32
Jammer; ipv studenten zoekt Getronics kennelijk enkel koorballen. Nee, dat zal het imago goed doen!
Geen ratingsjun, 12-03-2009 17:38
Voor elke ludieke actie is natuurlijk een verzuurde uitleg te vinden. Het valt voor gast te hopen dat deze diens studententijd al enige jaren ontgroeid is, anders valt te vrezen voor diens mate van verzuring rond het veertigste levensjaar.
 
Zeker en vast staat wel dat GeTronics niet op zoek zal zijn naar verzuurde betweters om zowel werk als werksfeer blijvend te verbeteren.
Geen ratingGast, 13-03-2009 9:21
Een aantal onderzochte cijfers en feiten van o.a. het RIVM en de Europese Unie waaronder onderzoek naar studenten betreft overmatig alcoholgebruik en de gevolgen daarvan:
 
"Alcoholgebruik
Omvang van het probleem
Hoeveel mensen gebruiken alcohol?"
uitgebracht door het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM)
http://www.rivm.nl/vtv/object_document/o1190n19086.html
 
'Dossier' Alcoholgebruik van het het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM):
http://www.rivm.nl/vtv/object_class/kom_alcohol.html
 

"De invloed van alcohol op de gezondheid moet worden beoordeeld in de context
van een grote vari?teit aan gevolgen, zoals de 17.000 verkeersslachtoffers per
jaar (1 op de 3 doden in het verkeer wordt veroorzaakt door alcohol), 27.000
incidentele dodelijke ongevallen, 2.000 moorden (4 op de 10 gevallen van moord
en doodslag), 10.000 zelfmoorden (1 op de 6 van alle gevallen van zelfmoord),
45.000 doden door levercirrose, 50.000 doden door kanker, waarvan 11.000
vrouwelijke doden door borstkanker, 17.000 doden door neuro-psychiatrische
aandoeningen en 200.000 gevallen van depressie (bijdragend aan 2,5 miljoen
DALYs). De kosten van behandeling van al deze ziektebeelden worden geschat
op ? 17 miljard, waarbij nog eens ? 5 miljard wordt uitgegeven aan behandeling
en preventie van schadelijk alcoholgebruik en alcoholafhankelijkheid. Het verlies
aan levens kan zowel worden uitgedrukt als verloren productief potentieel (? 36
miljard, gezondheidsvoordelen van alcohol buiten beschouwing gelaten), als in
termen van immateri?le schade (? 145 tot ? 712 miljard, gezondheidsvoordelen
meegerekend).
 
"Jongeren dragen een disproportioneel deel van deze last. Bij vrouwen wordt
meer dan 10% van de sterfgevallen op jonge leeftijd en bij mannen meer dan
25% van de sterfgevallen veroorzaakt door alcohol.
Er is weinig bekend over de omvang van de maatschappelijke schade bij jonge
mensen, hoewel 6% van de 15 tot 16 jarige scholieren in de EU aangeeft met
agressie te maken heeft gehad nadat zij alcohol had gedronken. Van hen (15-16
jarigen) gaf 4% aan dat zij onbeschermde seks heeft gehad na gebruik van
alcohol."
 
Bron: Report: Alcohol in Europe, Europese Unie
http://ec.europa.eu/health-eu/news_alcoholineurope_en.htm
 
Geen ratingHenkJan, 27-03-2009 11:29
Gast 13-03: volgens mij heb je niet helemaal door dat je jezelf belachelijk aan het maken bent.
Overtuigingen zijn helemaal prima, maar je slaat de plank nu wel heel erg mis, en doet zelfs schade aan je "cause".
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 155 6.4
Klik voor meer info2 121 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 48 6.5
Klik voor meer info8 44 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3