Genève gebruikt kwantumcryptografie voor stemcomputers
De Zwitserse stad Genève heeft een beveiligingssysteem in gebruik genomen dat gebruikmaakt van het onzekerheidsprincipe uit de kwantummechanica om te helpen bij het beveiligen van verkiezingsuitslagen.
Het Cerberis-systeem voor kwantumcryptografie is ontwikkeld door het Zwitserse Id Quantique in samenwerking met de Australische onderneming Senetas. Cerberis gaat de gegevens versleutelen die via een glasvezelverbinding verzonden worden van een stemcomputer naar een centraal verzamelpunt.
Cerberis maakt gebruik van het onzekerheidsprincipe van Heisenberg, dat grofweg stelt dat iedere waarneming aan een systeem de kwantumstaat ervan verstoort. Het bericht zelf wordt nog steeds via standaard encrytiemethoden versleuteld, maar door de sleutel te coderen in fotonen wordt het onmogelijk hem te onderscheppen zonder hem te veranderen. In theorie kan een dergelijk systeem nog steeds met succes aangevallen worden, maar in de praktijk is dat niet waarschijnlijk vanwege de vereiste kennis en kunde.
"De waarde die kwantumcryptografie toevoegt, ligt niet zozeer bij de beveiliging tegen pogingen van buitenaf om gegevens te onderscheppen, maar vooral bij het garanderen dat er geen verstoring van data heeft plaatsgevonden tussen invoer en opslag", aldus Robert Hensler, kanselier van Genève.
13-02 Jos Beernink verlaat PC-divisie Samsung
13-02 Unit4 en VDD IQware koppelen zorgsoftware
13-02 KPN maakt balans op na hack
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
03-02 SLTN en ICTroom openen Datacenter Brabant
01-02 Spoelstra spreekt: Het is helemaal geen crisis
31-01 Viafrica levert diensten voor Nice ICT-centra...
30-01 Wennen aan cybercrime kost tijd
26-01 Be Informed komt met oplossingen voor overheden
23-01 Boek belicht tien effecten van opkomst apps
23-01 Sogeti publiceert boek over app-effecten
20-01 EU zoekt Nederlandse vrijwilligers voor...
19-01 Van oude IT, de dingen, die voorbijgaan…
13-01 Brein heeft last van Brein
|
|



