Eén gigabit Wi-Fi is onderweg

15-09-2008 11:34 | Door Jolein de Rooij | Lees meer artikelen over: Wi-Fi | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Standaardenorganisatie IEEE heeft besloten een Wi-Fi-standaard met een doorvoersnelheid van 500 Mbps te ontwikkelen. De codenaam voor de snelle Wi-Fi-standaard is VHT: Very High Throughput.

De IEEE-werkgroep die zich bezighoudt met de ontwikkeling van de 100 Mbps 802.11n-standaard wil een Wi-Fistandaard met een doorvoersnelheid van 1 gigabit per seconde (Gbps) ontwikkelen. Dat heeft de werkgroep formeel besloten op een vergadering vorige week op Hawaii. De codenaam voor deze snelle Wi-Fistandaard is IEEE 802.11 VHT (Very High Throughput).

Meer dan één station

De standaardenorganisatie werkt simultaan aan twee varianten van de nieuwe standaard. De ene variant maakt gebruik van een frequentieband van 57 tot 66 GHz, de andere van frequenties lager dan 6 GHz.

De inherent lagere doorvoersnelheid (lange golven, lage frequentie) die deze laatste variant met zich meebrengt wordt gecompenseerd doordat in deze variant het signaal van verschillende basisstations, elk met een doorvoersnelheid van 500 Mbps, wordt gecombineerd.

Naar verwachting komt de standaard in 2011 of 2012 op de markt. Meer details worden bekend gemaakt in het tweede kwartaal van 2009.

Nieuw record: 1,2 Terabits

Via Free Space Optics (FSO) verzond een onderzoeksgroep data optisch zonder gebruik te maken van een kabel met een snelheid hoger dan 1,2 Terabits.

Via Free Space Optics (FSO) verzond een onderzoeksgroep data optisch zonder gebruik te maken van een kabel met een snelheid hoger dan 1,2 Terabits.

Onderzoekers van het Europese onderzoeksproject OMEGA werken ook aan een draadloze standaard met een transmissiesnelheid van één Gigabit per seconde. Het onderzoeksconsortium wil deze snelheid bereiken door draadloze radio- en optische communicatietechnieken te combineren met datacommunicatie over de elektriciteitslijn.

Ondertussen heeft een onderzoeksgroep onder leiding van de Italiaan Ernesto Ciaramella het wereldrecord ‘snel draadloos zenden' verbroken. Ze rapporteren data draadloos verzonden te hebben met een snelheid boven de 1,2 Terabits per seconde. De onderzoekers verstuurden de data optisch, maar zonder gebruik te maken van een kabel. Die methode heet Free Space Optics (FSO). Het vorige record stond op naam van Koreaanse wetenschappers, die een snelheid van 160 Gigabit haalden via optische technologie.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3