Novell schikt één aanklacht met Microsoft

09-11-2004 10:50 | Door Jasper Bakker | Lees meer artikelen over: Linux | Lees meer over de bedrijven: Microsoft, Novell | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Novell heeft voor één antitrustaanklacht een schikking getroffen met Microsoft. De Netware- en Linux-leverancier ontvangt 536 miljoen dollar. Novell wil zijn tweede aanklacht voor de rechter laten komen.

De nu geschikte aanklacht heeft betrekking op Novells netwerkbesturingssysteem Netware. De tweede, nog staande aanklacht betreft zijn tekstverwerkingsprogramma Wordperfect, dat het lang geleden heeft verkocht aan Corel. Novell wil de tweede aanklacht deze week nog aanhangig maken. Daarin beschuldigt het Microsoft van monopolistisch gedrag in het midden van de jaren negentig.
 
De eerste aanklacht rond Netware is den minne geschikt. Microsoft betaalt hiervoor en Novell laat nagenoeg al zijn claims hieromtrent vallen. Uitzonderingen zijn gemaakt voor bepaalde patenten van Novell en diens claims rond Wordperfect. Microsoft laat op zijn beurt alle tegenclaims vallen die het tegen Novells eerste aanklacht in het geweer wou brengen. Tot slot laat Novell zijn betrokkenheid bij het antitrustonderzoek van de Europese Commissie varen.
 
Netwerktechnologie

Verwaayen moet technologiekeuzes maken

Ben Verwaayen, die vanaf begin september 2008 aan het roer staat van Alcatel-Lucent, moet beslissen op welke soorten netwerktechnologie zijn bedrijf zich gaat toeleggen. Het huidige palet is namelijk veel te breed.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3