Red Hat gaat prijzenslag met Oracle niet aan
Red Hat laat weten dat het de prijzen voor ondersteuning van zijn Linux-distributie niet verlaagt. Het bedrijf gaat dus geen prijzenslag aan met Oracle, die vorige week goedkopere ondersteuning voor een eigen Red Hat-kloon aankondigde.
De aandelenkoers van het open source-bedrijf is direct na de aankondiging van Oracle-ceo Larry Ellison bijna 25 procent ingestort. Dat komt neer op een waardedaling van bijna een miljard dollar. Vlak voor de aankondiging, waarover al geruchten rondgingen, liet Red Hat weten zich geen zorgen te maken en dat Oracle's plannen weinig inhouden. Nu zegt de Linux-distributeur zijn prijzen niet te verlagen en dat het blijft samenwerken met de database-producent.Ceo Matthew Szulik van Red Hat lijkt het agressieve oprukken van Oracle rustig af te wachten. Ondertussen komt het bedrijf met een pr-campagne 'Unfakeable Linux'. Analisten menen echter dat het Linux-bedrijf zijn nieuwe concurrent niet ongestraft kan negeren. Het gaat zeer waarschijnlijk marktaandeel verliezen, ondanks het feit dat analisten ook eraan twijfelen of Oracle echt in staat is ondersteuning te bieden voor een product dat het niet zelf in handen heeft, dus waarvan de ontwikkeling niet goed te sturen valt.
De open source-aard van Linux maakt dit probleem minder erg dan bij niet-open software het geval zou zijn. Daarnaast is een eventuele afsplitsing mogelijk, waarbij Oracle's Red Hat-kloon (genaamd Unbreakable Linux) een eigen ontwikkelpad volgt. Analisten achten het echter waarschijnlijker dat de database-producent Red Hat onder druk zet totdat deze failliet is of goedkoop genoeg om over te nemen.
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
09-02 Talk & Vision biedt Personal Video in de cloud
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 Interoute breidt service uit met Virtual Data...
07-02 iPad app Teamcenter AppShare deelt desktop
06-02 Netgear introduceert Intelligente Edge-switches
03-02 Siemens PLM Software introduceert Jack 7.1
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
02-02 LaCie 5big Office back-up-oplossingen voor MKB
03-02 Itemis betreedt Nederlandse markt via Warmer IT
30-01 LeaseWeb gebruikt besturingssysteem CloudLinux
20-01 Consortium wil open standaard voor...
20-01 Reclasseringsorganisaties kiezen open source
12-01 Mandriva staat op rand van faillissement
05-01 Versimpeling Mozilla licentie vraagt om uitleg
04-01 Open source-dienstverlener Sourcesence failliet
03-01 Windows Azure gaat Linux VM's ondersteunen
29-12 Zarafa levert webbeheerinterface Z-Admin 1.0
29-12 VMware View geschikt voor Kindle Fire, Mac en...
|
|
Gerelateerde artikelen
07-11-06 Red Hat belooft ook juridische bescherming
01-11-06 Gartner adviseert evaluatie Oracle's Red Hat Linux
31-10-06 Serverfabrikanten zien heil in Linux-plannen Oracle
26-10-06 Oracle gaat met kloon Red Hat Linux de markt op
OS-strategie overheid
Volgens Computable-experts is het ontwikkelen van een open sourcestrategie voor overheden verplichte kost. In het actieplan Nederland Open in Verbinding wordt het jaar 2010 genoemd als het jaar waarin er een strategie moet zijn.

