Novell brengt OpenXML-vertaler voor OpenOffice

06-03-2007 14:23 | Door Jasper Bakker | Lees meer artikelen over: OpenOffice, ODF | Er is 1 reactie op dit artikel | Permalink

Novell heeft een conversiehulpmiddel uitgebracht dat OpenOffice-documenten in het OpenXML-bestandsformaat, gebruikt in Microsoft Office 2007, laat inlezen. Eerder kwamen Microsoft en Sun Microsystems al met ODF-vertalers (Open Document Format) voor Office.

De twee eerdere conversie-tools zijn echter plugins voor de Microsoft-software én betreffen ODF-vertaling. Het nu door Novell gemaakte hulpmiddel is voor het open source-kantoorpakket OpenOffice. De nieuwe tool converteert tekstdocumenten (van Word). Later volgen vertalers voor spreadsheet- en presentatiedocumenten (respectievelijk van Excel en Powerpoint).

Zowel OpenXML als ODF zijn officiële open industriestandaarden. De eerstgenoemde, door Microsoft ontwikkeld, is tot ‘open standaard' verheven door de ECMA (European Computer Manufacturers Association) en ligt nu bij de ISO voor versnelde goedkeuring. ODF is gelijk bij de ISO ingediend en na keuring goedgekeurd als officiële open standaard.

Reacties op dit artikel
Geen ratingJaap Holtman, 24-07-2008 9:42
Hr/mevr., kan u in eenvoudige woorden schrijven, hoe een tekst of foto van OOo in Word 2007 kan vertalen ??
 
hartelijke dank en groetend Jaap

OS-strategie overheid

Volgens Computable-experts is het ontwikkelen van een open sourcestrategie voor overheden verplichte kost. In het actieplan Nederland Open in Verbinding wordt het jaar 2010 genoemd als het jaar waarin er een strategie moet zijn.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3