Google maakt broncode Android openbaar
De broncode van het Android-besturingssysteem voor mobiele telefoons is beschikbaar gesteld aan de opensourcegemeenschap. Google hoopt zo dat meer fabrikanten het platform op hun telefoons gaan gebruiken.
Google geeft Android aan de opensourcegemeenschap. De broncode van het besturingssysteem voor mobiele telefoons is te downloaden op de website van het opensourceproject. Om hieraan mee te kunnen werken, is Ubuntu of Max OS X nodig. Windows wordt niet ondersteund.
Google beloofde Android open source te maken en vervult die belofte nu. De zoekmachine bracht eerder al een aantal software development kits (sdk) uit, waarmee ontwikkelaars applicaties kunnen schrijven voor het smartphone-besturingssysteem. De licentie voor Android is zo ingericht dat het voor zowel individuele ontwikkelaars als voor commerciële softwarebedrijven aantrekkelijk is om mee te doen.
Telefoons met Android
In september werd de eerste telefoon met Android als besturingssysteem geïntroduceerd. HTC is de eerste fabrikant die Android op een telefoon gebruikt. Google hoopt dat het vrijgeven van de broncode meer bedrijven en ontwikkelaars aantrekt.
Dit moet enerzijds meer telefoons met Android opleveren en anderzijds meer applicaties daarvoor. Een functie waar ontwikkelaars zelf alvast aan kunnen werken is het toevoegen van Bluetooth. Het platform ondersteunt deze functie niet door tijdgebrek.
Het Android-platform van Google heeft de steun van enkele grote telecomaanbieders, zoals Sprint Nextel, China Mobile en T-Mobile. Ook fabrikanten LG, Motorola en Samsung hebben toegezegd het besturingssysteem vanaf 2009 op hun nieuwe smartphone-modellen te gebruiken.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
03-02 Itemis betreedt Nederlandse markt via Warmer IT
30-01 LeaseWeb gebruikt besturingssysteem CloudLinux
20-01 Consortium wil open standaard voor...
20-01 Reclasseringsorganisaties kiezen open source
12-01 Mandriva staat op rand van faillissement
05-01 Versimpeling Mozilla licentie vraagt om uitleg
04-01 Open source-dienstverlener Sourcesence failliet
03-01 Windows Azure gaat Linux VM's ondersteunen
29-12 Zarafa levert webbeheerinterface Z-Admin 1.0
29-12 VMware View geschikt voor Kindle Fire, Mac en...
|
|



