Eerste open source index gepresenteerd
Na een jaar ontwikkelen en meten hebben onderzoekers van het Georgia Institute of Technology de eerste open source index gepresenteerd. De index is samen met Red Hat ontwikkeld en het geeft het gebruik weer van open source software in 75 geselecteerde verschillende landen. Er is een onderscheid gemaakt naar een activiteiten- en een omgevingsindex. De eerste betreft het gebruik van open source, de tweede bijvoorbeeld het aantal internetaansluitingen in een land.
De professoren Douglas Noonan en Paul Baker van de School of Public Policy and Center for Advanced Communications Policy aan het Georgia Institute of Technology zijn ongeveer een jaar geleden begonnen in kaart te brengen hoe het zit met de verspreiding van open source software over de wereld. Ze hebben 75 landen, waaronder ook Nederland, onderzocht. Het tweetal heeft vooral veel literatuurstudie gedaan en bedacht welke indicaties een rol spelen om een open source index te maken. De literatuurstudie is aangevuld met interviews met experts en gebruikers
Het onderzoek gaat in op de acceptatie van open source in sectoren zoals overheid, bedrijven en individuen. Om het gebruik van deze software in kaart te brengen, hebben de professoren twee verschillende indexen ontwikkeld: een voor de activiteiten en een voor de omgeving. De activieitenindex omvat zaken als de regelgeving voor open source binnen een land en open standaarden, het aantal gebruikers en aanbieders van opensourcesoftware. De omgevingsindex behelst factoren die het gebruik van open source kunnen beïnvloeden. Te denken valt aan het aantal internetgebruikers in een land en de aanwezig infrastructuur.
Verder uitwerken
Red Hat stelt de open source index (OSI) beschikbaar aan de open source community en alle andere geïnteresseerden. Paul Baker zegt dat open source het goed doet over de hele wereld. ‘In overeenstemming met het opensourcemodel zien wij dit onderzoek als een begin en kijken wij uit naar een vervolg door anderen om deze informatie verder uit te bouwen en te vervolmaken, zodat het een afspiegeling is van de ontwikkelingen van het opensourcesoftwaremodel.'
Voor elk van de 75 landen is een samenvattende score gemaakt op het gebied van activieiten en omgeving. Beide scores zijn gemeten op de niveaus overheid, bedrijfsleven en community/opleidingen.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
03-02 Itemis betreedt Nederlandse markt via Warmer IT
30-01 LeaseWeb gebruikt besturingssysteem CloudLinux
20-01 Consortium wil open standaard voor...
20-01 Reclasseringsorganisaties kiezen open source
12-01 Mandriva staat op rand van faillissement
05-01 Versimpeling Mozilla licentie vraagt om uitleg
04-01 Open source-dienstverlener Sourcesence failliet
03-01 Windows Azure gaat Linux VM's ondersteunen
29-12 Zarafa levert webbeheerinterface Z-Admin 1.0
29-12 VMware View geschikt voor Kindle Fire, Mac en...
|
|



