OGD regelt helpdesk voor Milieudienst Rijnmond

23-08-2010 11:12 | Door Rik Sanders | Lees meer artikelen over: Helpdesk, Consulting, Aanbesteding | Lees meer over het bedrijf: OGD | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

DCMR Milieudienst Rijnmond kiest it-dienstverlener OGD als leverancier voor het inrichten van een nieuwe helpdesk voor het afhandelen van alle ict-storingen en -vragen. De twee partijen sluiten een overeenkomst voor drie jaar met de optie van een verlenging van twee keer een jaar. DCMR koos voor de dienstverlening van OGD uit Delft na een Europese aanbesteding, waaraan veertien partijen meededen. Bij de dienst werken ruim vijfhonderd mensen.

Het Delftse OGD neemt in de eerste fase van het uitbestedingstraject de bestaande ondersteuningsrol over. Het bedrijf wordt daarmee verantwoordelijk voor de uitvoering van de dagelijkse werkzaamheden en de aansturing van de drie externe medewerkers. In de volgende fases vervangt OGD de inhuurkrachten door eigen personeel en werken OGD en de DCMR gezamenlijk aan een beter en efficiënter opererende helpdesk. Daarbij is met OGD een prestatiecontract afgesloten. 

OGD (Operator Groep Delft) sloot kortgeleden ook al contracten met zorgonderzoeksinstituut NIVEL en de provincie Utrecht.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 155 6.4
Klik voor meer info2 121 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 48 6.5
Klik voor meer info8 44 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3