UWV stelt 371 applicaties buiten gebruik
Het UWV is bezig het aantal gebruikte applicaties drastisch te verminderen. In de afgelopen tijd stelde de instantie 371 toepassingen buiten gebruik. Dat was nodig omdat de fusiepartijen in 2002 ongeveer negenhonderd grote en vijfhonderd kleine applicaties inbrachten.
Uitkeringsinstantie UWV heeft de afgelopen tijd 371 toepassingen buiten gebruik gesteld, waarvan 273 in 2007 en de eerste vier maanden van 2008. 190 andere applicaties moeten migreren naar het hoofdrekencentrum, de centrale ict-afdeling van UWV. Inmiddels zijn er 53 gemigreerd, waarvan achttien in 2007 en de eerste vier maanden van dit jaar. Dat blijkt uit het onlangs gepubliceerde viermaandenverslag van de uitkeringsinstantie.
In totaal streeft de organisatie er naar om 468 applicaties buiten gebruik te stellen, om zo meer grip te krijgen op de complexe ict en de daarmee gemoeide kosten. Een drastische vermindering van het aantal softwaretoepassingen was noodzakelijk omdat de vijf fusiepartners van UWV in 2002 bij elkaar ongeveer negenhonderd grote en vijfhonderd kleine applicaties inbrachten.
Hoofdrekencentrum
Het centraal opgezette hoofdrekencentrum van UWV begon eind 2004 als een soort makelaar tussen de interne klant en de externe leverancier. Het idee was dat medewerkers van het hoofdrekencentrum zorgen voor de regie van de verschillende ict-projecten, van beleid, de interne en externe aansturing, de architectuurkeuze, informatieplanning en SLA's tot incident- en managementrapportages.
Ondanks deze voornemens is er flinke kritiek op de projectaansturing van UWV. Zo vertelden enkele ict'ers die betrokken zijn bij het kortgeleden afgeblazen ict-project voor de Wia begin juli, dat de uitkeringsinstantie zelf te weinig kennis in huis had en externe programmamanagers moest aanstellen, die bovendien onvoldoende onafhankelijk bleken.
Onder de applicaties die het UWV gebruikt, zijn systemen voor enterprise content management (het door Getronics gebouwde FileNet), work flow management (Flower/Pallas), process development (Testbed/Bizzdesign), polisadministratie (Capgemini), kantoorautomatisering (Microsoft), enterprise resource planning, databases en communicatie. Getronics beheert sinds 2004 de gehele netwerkinfrastructuur van de instantie. Het rekencentrum wordt beheerd door IBM.
Daarnaast bouwt UWV volop aan nieuwe ict-systemen. Een deel wordt ontwikkeld in aanloop op de komende fusie met het centrum voor arbeidsbemiddeling CWI, per 1 januari 2009.
De instantie wil voorlopig niet meewerken aan een projectinventarisatie door Computable.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Raadsels rond computerstoring Groningen
10-02 Van Vliet: Zonder internet geen welvaart
10-02 Acer levert Future Classroom Lab op
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze...
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
08-02 Denen kiezen voor nationaal EPD
07-02 'Mislukken EPD lag niet aan ICT'
07-02 De lange weg naar ERP
07-02 KPN trekt bod voor vaste telefonie OT2010 in
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
|
|
05-01-10 ICT-aanpak UWV nog steeds weinig concreet
27-10-09 UWV reorganiseert ICT-afdeling
23-10-09 Laag salaris hindert UWV bij werven ICT'er
21-10-09 UWV huurt nog steeds te veel externen in
08-12-08 Politiek verbaasd over nieuwe interim-baas UWV
05-12-08 Donner: collectief geheugen ontbreekt bij UWV
04-12-08 'Logica heeft onwetendheid UWV niet misbruikt'
26-11-08 ICT achter fusie UWV en CWI rammelt
15-10-08 'ICT-integratie UWV en CWI ligt op schema'
28-07-08 Agile kon WIA-fiasco UWV voorkomen
14-07-08 UWV-pot 'Onvoorzien' te klein voor WIA-debacle
09-07-08 UWV: wetswijzigingen veroorzaakten WIA-fiasco
23-06-08 UWV stopt bouw ICT-systeem voor WIA
19-07-06 LogicaCMG bouwt nieuwe applicaties voor UWV
26-11-04 Sterke ict-afdeling UWV moet tegenspel kunnen bieden aan leveranciers
17-12-04 IBM bouwt rekencentrum UWV
12-02-04 Getronics gaat netwerk UWV beheren
Backup en opslag bij De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond
De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (VRR) koos de readyNAS 4200 van NETGEAR vanwege de ruime opslagmogelijkheden en......




