Google: onze SLA is recht door zee

28-04-2009 10:55 | Door Jolein de Rooij | Lees meer artikelen over: SaaS, Apps, SLA | Lees meer over het bedrijf: Google | Er zijn 3 reacties op dit artikel | Permalink
Zee oceaan water branding

Als Google Apps meer dan vijftien minuten per maand offline is, krijgen klanten extra ‘use credits’ in plaats van geld terug. ‘Geld teruggeven is financieel uitdagend vanuit logistiek perspectief. Anders moeten bedrijven hun boeken weer bijwerken voor de voorgaande maand. Bovendien is het meer recht door zee.’ Dat zegt Dave Armstrong, marketingdirecteur EMEA voor de Google Enterprise-producten.

Google kiest uit het belang van de klant voor een software level agreement (SLA) voor Google Apps, waarbij bedrijven in plaats van geld extra ‘use credits' terugkrijgen bij downtime. Dat zegt Dave Armstrong in een interview met Computable. Hij is marketingdirecteur EMEA voor de Google Enterprise-producten.

‘Voor Google Apps hebben we een SLA die is gebaseerd op een beschikbaarheid van 99,9 procent', vertelt Armstrong. 'Daarmee beloven we een gemiddelde van tien tot vijftien minuten downtime per maand over de loop van het jaar. Als we daaroverheen gaan, zoals in februari, dan bieden we credits aan.'

Dat zijn bedrijf ervoor kiest in dit soort gevallen geen geld terug te geven, komt doordat dat volgens Armstrong ‘financieel uitdagend is vanuit een logistiek perspectief. Ik ken de details niet, maar ik denk dat credits een logischer manier zijn om iets terug te doen voor bedrijven die te maken krijgen met onderbrekingen. Anders moeten ze hun boeken weer bijwerken voor de voorgaande maand. Bovendien is het meer recht door zee.' Volgens de directeur lijken zowel ‘grote als kleine klanten erg gelukkig met deze benadering.‘

'Begrijpelijk prijsmodel'

Bedrijven betalen voor Google Apps veertig euro per gebruiker per jaar. Armstrong: ‘Je betaalt dus evenveel per gebruiker, hoeveel je er ook hebt. Een heel eenvoudig en begrijpelijk prijsmodel. Er is ook een gratis versie van Google Apps: de standaardeditie. Maar dan heb je niet dezelfde opslagcapaciteit, geen ondersteuning, geen API's en het gebruik is beperkt tot vijftig mensen.'

Reacties op dit artikel
Geen ratingJos van Dongen, 28-04-2009 12:57
Ik heb vorig jaar al de nodige issues gehad met Google Apps, zie ook http://www.tholis.com/news/bye-bye-google-apps/. Daarna ook nog regelmatig hickups ervaren (ik gebruik apps nog als backup account). Het vreemde is trouwens dat mijn gratis Gmail account nog nooit problemen heeft gehad. Waar betaal je dan eigenlijk voor?
Geen ratingMichel Kraaij, 29-04-2009 18:00
Sowwww.... da's weer een hoop gebakken lucht verkocht :)
 
Zou een bedrijf zitten wachten op extra "use credits", terwijl ze door de downtijd wellicht een financiele schade hebben opgelopen? Juist om o.a. die schades te beperken spreek je in mijn ogen SLA's voor af. Nu wordt de klant afgescheept met langer gebruik van een tool, terwijl ze liever gehad hadden dat de Google zijn afspraken nakomt en daar de afgesproken consequenties voor draagt.
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3