Gecombineerd virus besmet Windows en Linux

10-04-2006 14:33 | Door Jasper Bakker | Lees meer artikelen over: Malware, Linux | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Antivirusleverancier Kaspersky heeft een nieuw virus ontdekt dat zowel Windows als Linux raakt. Het virus, Virus.Linux.Bi.a/Virus.Win32.Bi.a genoemd, kan .exe-bestanden en elf-binaries besmetten, maar is nog niet uitgebroken.

Het betreft vooralsnog een proof of concept-virus; het toont aan dat een gecombineerd virus mogelijk is. Het Internet Storm Center van het SANS bevestigt de ontdekking. Doordat het alleen bestanden kan besmetten in de directory waarin het zich bevindt, is het gevaar minimaal. Het ISC noemt de multiplatform-aard van het virus wel een zorgwekkende ontwikkeling. Het verwacht dat dit een nieuwe malware-trend wordt.
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3